Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóvisszatérítési levelet...

Adóvisszatérítési levelet kaptam a külföldi címemre! Hogyan tudok hozzájutni az összeghez Magyarországról?

Figyelt kérdés
Megközelítőleg 1000£-ot kaptam ismerősöm elmondása szerint aki jelenleg abban a házban lakik ahol én is laktam innen van az információ. Viszont halványlilafogalmam sincs arról hogyan tudok hozzájutni a pénzhez ugyanis egy csekket kaptam benne. Feltételezem hogy be kell menni a kinti bankba és bemutatva a csekket kiszámlázzák vagy készpénzben odaadják. De mit tudok tenni itthonról? Csak úgy nem tudok repülőre ülni és bankokat járni. Valaki segítsen kéremszépen mert iszonyatos nagy szükségünk van arra a pénzre! Köszönöm!

2015. dec. 13. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"Feltételezem hogy be kell menni a kinti bankba" - nos, szerintem a feltételezésnél célravezetőbb, ha megkéred az ismerőst, szkennelje be vagy fotózza le a levelet, borítékot, amit küldtek, küldje el emailben és azon nyilván megtalálod a küldő elérhetőségét. Így aztán őket felhívva, náluk érdeklődve PONTOS információhoz juthatsz.
2015. dec. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Este végez a munkában, csak akkor kapom meg a fotót a levélről. Sajnos anyanyelvi szinten nem beszélem az angolt ezmiatt a telefonos segítségkérés igencsak nehézkes. Elvileg amikor szabadnapos lesz és betud menni a bankba megkérdezi, hogy mit lehet tenni, de nem hiszem el, hogy nincs rá megoldás, hogy itthonról eltudjam intézni az egészet.
2015. dec. 13. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:

"de nem hiszem el, hogy nincs rá megoldás"

Ne haragudj, én megpróbáltam segíteni, írtam egy megoldást, de ez szerinted nem járható út, mert nem tudsz angolul.

Azt nem mondom, hogy küldesd ide a csekket, mert az lehet, hogy tényleg nem megoldás.


Nos, ha az én megoldásom nem jó, akkor nincs más - szerintem-, mint várnod kell, amíg az ismerős megkérdezi.

2015. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itthonról semmit. A bank ha nagyon kedves olyan 40% ért itthon beváltja neked a pénzt, és talán 2-3 hónap múlva megkapod.

Kimész, és kint felveszed. Jártam már ebben a cipőben, szóval tudom.

2015. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!