Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Férjem adójóváírása még nem...

Férjem adójóváírása még nem érkezett meg. Egyéni vállalkozó, nekik a határidő febr.15-e volt. Van erre v. mi szabály, h. mennyi időn belül kell a pénzt utalniuk?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 21:09
 1/3 A kérdező kommentje:
A bevallást kb. febr. 5-10 között adta fel a könyvelő.
2010. márc. 25. 21:10
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, adóvisszatérítést vártok. Az adóbevallás beérkezése után 30 nappal utalja vissza az APEH. Én február 2-án adtam fel és március 9-én kaptam meg a visszajáró adót.
2010. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A férjed egyéni vállalkozó. Így csak akkor jár neki adójóváírás, ha volt mellette munkahelye, vagy táppénzt kapott, és nem lépte át összességében az adójóváírás max. összegét.

Ha esetleg volt valami más adónemen tartozása, akkor az APEH nem utal, hanem betudja a tartozás összegébe.

Nézessétek meg a könyvelővel a folyószámlakivonatát. De ha bármit változtattak a bevalláson, vagy kértétek a kiutalást és nem utalnak, értesítést kellett volna már kapni. Vagy a pénzt, ha jár.

2010. márc. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!