Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozónak milyen...

Lyann66 kérdése:

Egyéni vállalkozónak milyen bevallásokat kell beküldeni, és milyen gyakorisággal?

Figyelt kérdés

Légyszi ne küldjetek könyvelőhöz, már háromnál voltam, és mindegyik mást mondott. Arról nem is beszélve, hogy az első könyvelőm elfelejtett tájékoztatni, hogy küldözgessem be őket, azt mondta, amíg nincs jövedelmem a vállalkozásból, addig nem kell semmit csinálni vele. Nyáron lettem vállalkozó, azóta nem történt semmi, mert beteg voltam, múlt héten vetettem bele magam, hogy csináljuk. Felhívtam a könyvelőt, azt mondta, nem tud vállalni, mert nagy munkákat kapott.

Szóval 08-at, 58-at nullásan küldöm havonta, mert mellékállás a vállakozás, és nincs alkalmazottam.

Emellett alanyi mentes vagyok, szóval 65-öt nem kell beküldenem? Viszont ha külföldről rendelek árút, akkor kell küldenem A60-at, mert azután meg kell fizetnem az áfát. Ez így korrekt?

És van az éves bevallás, amit február 25-ig kell beküldenem, az lesz a 1553?

És mi a 01-es? Azt tudom, hogy évente kell beküldeni, de meddig, és mit vallok be rajta?



2016. jan. 10. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező, könyvelőhöz nem küldelek, mert minek is, fel se merüljön benned.

De ha jól értem elmentél 3 könyvelőhöz akikkel felsoroltattad hogy neked milyen bevallásokat kell beadni a vállalkozásoddal kapcsolatban? Nem lehet hogy háromszor is az volt a baj, hogy egyik könyvelő sem volt hajlandó megtanítani téged a bevallások kitöltésére? Furcsa valóban, nem is értem. Szemetek.


Természetesen szíved joga a saját vállalkozásod könyvelése és bevallásainak elkészítése, de ebben az esetben vedd a fáradtságot hogy elolvasod a jogszabályokat, törvényeket, kitöltési útmutatókat mert a fenti összes kérdéses mindegyikére kielégítő választ fogsz kapni.

2016. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Pedig nem ártana keresni egy jó könyvelőt.
2016. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kértem kioktatást, sem pedig ítélkezést, főleg úgy, hogy fogalmad sincs az előzményekről.. Ez az oldal azért van, hogy az ember kérdezzen.
2016. jan. 10. 13:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs annyi bevételem, hogy könyvelőt tartsak, én nem milliókkal álltam neki vállalkozni. Akinél utoljára voltam, elmondta, hogy ezeket, amiket fent leírtam, küldjem be.
2016. jan. 10. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Azért ne a könyvelőn akarjunk már spórolni. Havi 10-15e-ért már kész irodák állnak a rendelkezésedre a kívánságaidat lesve.
2016. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pesten lehet, hogy 10-15 az egyéni vállalkozó. De vidéki kisvárosban 4-6 ezernél többet biztosan nem fognak kérni, és még kezet is csókolnak.


Ha már ilyen szépen kiszedted belőlük, hogy milyen bevallásokat kell elküldened, akkor nincs más dolgod, mint:

- letöltöd a gépedre a nyomtatványokat

- és letöltöd a kitöltési útmutatót is, amelyet letöltés során a program a nyomtatvány jobb felső sarkába fog "Sugó" néven odabiggyeszteni neked.

Olvasni pedig teljesen mindegy, hogy innét olvasol, tőlünk, vagy onnét, és akkor biztosan a jó választ fogod kapni!!!


Kellemes időtöltést!

2016. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Era62 válasza:
68%
Én is egy könyvelő vagyok - nem ítélkezni kívánok, ha hozzám fordulsz tanácsért, biztos, hogy két órai díjat felszámolok, amit ha kifizettél, akkor tisztességesen tájékoztatlak a lehetőségeidről és a kötelezettségeidről. Azt ne várd el egyetlen könyvelőtől sem, hogy azzal tölti az idejét, hogy betanítsa azt, aki felkeresi. Te sem fogod ingyen átadni az általad termelt vagy szolgáltatott javakat. Aki ilyen célból megjelent nálam eddig, azt mivel úgy döntött, hogy velem könyvelteti az egyéni vállalkozását, a tanácsadás díja átfordult "ingyenesbe". Az idő pénz - ezt a saját érdekedben is javasolom szem előtt tartani, ha adhatok tanácsot.
2016. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!

Én is szakmabeli voltam.

Ha valaki velem akart könyveltetni, ott természetes, hogy a havi fix-ben benne volt az ingyenes tanácsadás, stb. stb. is!


De azért bocsi, az hogy megtanultuk a szakmát, hosszú éveket áldoztunk rá, (és persze mindaz nekünk is pénzbe került, nemcsak időbe és fáradságba!!!), ezért tudjuk!!!


Miért gondolják azt sokan, hogy a tudást mi ingyen kaptuk!

2016. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!