Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozó leszek,...

Ha egyéni vállalkozó leszek, de mellette van állásom, ahonnan már vonják az adót, akkor egyéni vállalkozóként már nem kell adóznom. De ha megszűnik az állásom, kirúgnak, vagy kilépek, akkor mennyi adót kellene fizetnem egyéni vállalkozóként?

Figyelt kérdés

Illetve olyat lehet, hogy ha valami miatt megszűnik az állásom, akkor rögtön az egyéni vállalkozóit is visszamondom?

Egyébként, pedagógus vagyok, és otthon szeretnék legálisan magánórákat adni, illetve óraadóként tanítani iskolában.



2016. jan. 11. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

"akkor egyéni vállalkozóként már nem kell adóznom."


Csak járulékokat nem kell fizetned, adót igen.

Mellékfoglalkozású egyéni vállalkozóként KATA adózásban havi 25 ezer ft az adó, főfoglalkozásúként havi 50 ezer.

Azt nem tudom, hogy rád vonatkozik-e, de lehet, hogy lehetnél adószámos magánszemély, s ennek keretében végezhetnéd - de ezt már a NAV-tól kellene megkérdezned.

2016. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát én úgy tudtam, hogy nem kell adózni :( Havi 25 ezret összesen nem keresnék így, nem hogy még annyi adót is fizessek. Csak nekem azt mondták, hogy mivel a TB-t, nyugdíjjárulékot stb... már levonják egyszer a fizetésemből, ezért még egyszer nem vonják már le.
2016. jan. 11. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Én is ezt mondom: a járulékokat nem kell fizetned: TB, nyugdíj, de jövedelemadót kell fizetned.

Ezért mondtam, hogy járj utána a NAV-nál, hogy óraadó tanárként lehetsz-e adószámos magánszemély?

2016. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
adószámos magánszemélyként nem kellene, vagy kevesebbet kellene fizetni? egyébként még azt is mondták nekem, hogy ha számlára veszek dolgokat, pl ami a munkámhoz is kell, akkor ezeket le lehet írni az adóból. de abszolút nem vágom ezt, majd egy könyvelőt megkérdezek.
2016. jan. 11. 18:03
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Csak járulékokat nem kell fizetned, adót igen.


És ezt mégis honnan vetted??????


Kérdező, ez nem így van.

Főfogl mellett végzett egyéni esetén a kivéted után kell adót és járulékot is fizetned. Ebben benne van ráadásul a szocho is, tehát a kivéted után fizetsz 15+10+8,5+27%-ot szépen. Ha nincs belőle jövedelmed, arra a hónapra nem fizetsz, se adót, se járulékot.


Ha Főfoglalkozásúvá válsz, a minimum járulékalap után meg kell fizetned a járulékokat; de itt is fennáll, hogy ha nincs kivét, szja-fizetési kötelezettség nincs.

Megszüntetni nem kell az ev-t, elég szüneteltetni; kivéve, ha álláskereső akarsz lenni, ahhoz meg kell szűnni.


Pont most van egy ev-m, novemberben kirúgták, decemberben főfogl lett, csak járulékkal, kivét nélkül; január 4-től dolgozik, most csak 3 napra fizeti meg a járulékot a minimum alap után.

2016. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De a lényeg, hogy ha nincs belőle jövedelmem, akkor nem kell fizetni? Tehát mínuszba nem tudok menni? És az adott havi bevételtől függ, hogy mennyit fizetek?
2016. jan. 11. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem veszel ki jövedelmet belőle, nem fizetsz semmit, se adót, se járulékot (de csak mellékállásban!!! Főállásban ilyenkor is kb 65e a járulék egy hónapra)

A járulékot havonta kell fizetni, szja-t negyedévente.

2016. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

"Csak járulékokat nem kell fizetned, adót igen.


És ezt mégis honnan vetted?????? "


Ha nem ragadtad volna ki a szövegkörnyezetből, akkor a következő mondatban megtalálod a választ is:


Csak járulékokat nem kell fizetned, adót igen.

Mellékfoglalkozású egyéni vállalkozóként KATA adózásban havi 25 ezer ft az adó, főfoglalkozásúként havi 50 ezer.

2016. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te fel is fogod, amit leírsz????


Kétszer is, ráadásul...


Csak nekem azt mondták, hogy mivel a TB-t, nyugdíjjárulékot stb... már levonják egyszer a fizetésemből, ezért még egyszer nem vonják már le. Mire a válaszod: Én is ezt mondom: a járulékokat nem kell fizetned: TB, nyugdíj, de jövedelemadót kell fizetned.


Ne katázz, mert nem kérdés.

A KATA is adó+járulék egyébként.


Nincs olyan, hogy ev szja-t fizet, járulékot nem. Éppen fordított eset fordulhat elő.

2016. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fogok vitatkozni Veled :-) - még ha 25 kérdőjelet írsz, akkor sem :-)
2016. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!