Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a költség, kiadás, ráfordít...

Mi a költség, kiadás, ráfordítás egy masszázsszalon működésekor?

Figyelt kérdés

Nem definíciót szeretnék, hanem konkrétumot.

Pl. lesz anyagköltségem (olaj, fénymásolópapír, egyéb anyag, amit vagy használnom kell X kliensnél vagy nem stb.), éves tárhely költség, vírusírtó szoftver évente, számítógép telepítés, + gari vétele, nyomtatóba patron, hirdetések, házhozszállítási költség, IPA, KATA, kam. tagság, közüzemi díjak, telefon-feltöltés.saját vagyonom hozzáadása az állam által támogatott összeghez.

Ha nem is sorolod fel az összest, hogy melyik tartozik a kiadáshoz, ráfordításhoz, költséghez, akkor legalább egy-egy példát írj nekem, hogy meg tudjam érteni.

Köszönöm.


2016. jan. 17. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszak a mutatók, mert ingyen fogsz masszírozni, így gyorsan csődbe mész.


Mármint, gondolom, hogy ingyen fogsz dolgozni, és ezért szeretnéd, hogy valaki ingyen csináljon neked egy komplett üzleti tervet.

2016. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem drágám. Teljesen készen van a teljes üzleti tervem. A pályázatomhoz nem kellenek ezek a fogalmak, csak egyszerűen érdekel. Voltam már könyvelőnél, de neki fontosabbak voltak a szakszavak, minthogy ezt konkrétan elmagyarázza, csupán azért, mert érdekel. Pá drágám.
2016. jan. 17. 22:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha teljesen készen van, akkor talán ne itt kérdezd, hanem nézz is bele...
2016. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretkeztél ma? Kétballábbal keltél fel? Légyszi ne akadályozz, ha már nem tudsz segíteni. Nem hiszem, hogy az gond lenne, ha valaki többet szeretne tudni.

Békésebb, nyugodtabb, vidámabb, empatikusabb életet kívánok.

2016. jan. 17. 22:49
 5/13 anonim ***** válasza:
?? :'D
2016. jan. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Örülök, amiért vidám is tudsz lenni.

Akkor most segítenél? Költség pl. olaj, fénymásolópapír? De akkor mi a kiadás? Ráfordítás pl. KATA, IPA? Vagy nem?

2016. jan. 17. 23:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Szóval,


amit tudni akarsz, az több százezer forint, és 2 félév árán bárki által megszerezhető tudás. Ugye Te is érzed, hogy ez nem éppen a GYK keretei között elsajátítható...

2016. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szóval 3 szó és 3 példa társítása hozzá több százezer Ft? Meg esetleg 3 rövid mondat, hogy pl. a költség a te esetedben pl. X tétel, mert pl. van amortizációja. Hmm. Nem iskolába akarok menni, mert abból már van éppen elég, hanem vállalkozni szeretnék majd.

Te sem akarod elvégezni pl. az eü-t, hanem megkérdezed az orvosod, ha gondod van vagy ha nem érted a dokit, akkor tájékozódsz a neten vagy könyvekben vagy másvalakitől.

Ugye Te is érzed, hogy a GYK azért van, hogy segítsünk egymásnak, ha tudunk?

Kekeckedhetsz itt, de beláthatod, nincs értelme. Ez se téged nem visz előbbre, sem engem (kivéve, ha pszichés problémáid vannak, mert akkor érthető a hozzáállásod).Te nem válaszolsz, mert nem tudod vagy nem akarsz válaszolni. Bízom benne, csak lesz segítőkész ember, aki a felvetett témámat érti és egy laikusnak szívesen válaszol.

2016. jan. 17. 23:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt a te esetedben már a fogalmakkal is problémák vannak. Csak hogy idézzek tőled:

"Költség pl. olaj, fénymásolópapír? De akkor mi a kiadás? Ráfordítás pl. KATA, IPA?"

Mivel, csak hogy egyet említsek, minden ráfordítás először költség.

2016. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nohát és mifene! Problémáim vannak? Ezzel teljesen tisztában vagyok, azért jöttem a GyK-ra, mert szükségem van segítségre. Szerinted, nem azért jönnek ide az emberek kérdezni, mert X dologgal nincsenek tisztában?

Ha értenék hozzá, akkor nem itt kérdeznék. Szerinted mit kérdeztem? Mennyi 1 kiló krumpli? Tudom, hogy ezt nem tudom, de szeretném megérteni!

Egyáltalán nem segítettél, mivel nem vagyok tisztában ezekkel az alapfogalmakkal. Minden ráfordítás költség? Ez igen! Ettől mindhárom fogalom összeállt és még doktorálni is lehet belőle. Hmm.

Ha mindhármat valaki leírja nekem, akár 1 db. példával, akkor könnyebben megérteném. Ilyen vagyok. Nekem példára van ahhoz szükségem X esetben, hogy megértsek valamit.

2016. jan. 18. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!