Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a költség, kiadás, ráfordít...

Mi a költség, kiadás, ráfordítás egy masszázsszalon működésekor?

Figyelt kérdés

Nem definíciót szeretnék, hanem konkrétumot.

Pl. lesz anyagköltségem (olaj, fénymásolópapír, egyéb anyag, amit vagy használnom kell X kliensnél vagy nem stb.), éves tárhely költség, vírusírtó szoftver évente, számítógép telepítés, + gari vétele, nyomtatóba patron, hirdetések, házhozszállítási költség, IPA, KATA, kam. tagság, közüzemi díjak, telefon-feltöltés.saját vagyonom hozzáadása az állam által támogatott összeghez.

Ha nem is sorolod fel az összest, hogy melyik tartozik a kiadáshoz, ráfordításhoz, költséghez, akkor legalább egy-egy példát írj nekem, hogy meg tudjam érteni.

Köszönöm.


2016. jan. 17. 22:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azt mondtad teljesen kész az üzleti terved. Akkor nézz bele. Ennyi.

te is csak kötekedni jársz ide.

2016. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Olvasd el, miket írtam, mert akkor nem írnál ilyen badarságot.
2016. jan. 18. 18:19
 13/13 A kérdező kommentje:

Segítek neked egy picit részletesebben.

A 3 éves pénzügyi tervnek nem volt feltétele/kérése/kikötése, hogy a kiadásokat külön tüntessem fel költségként, kiadásként és ráfordításként.

Az adatlapon folyamatosan kellett felsorolnom, mikre is fogok költeni 3 éven belül havonta/évente.

Egyáltalán nem kell a pályázatomba beleírni ezt a három fogalmat és külön-külön társítani mindent egyikhez, másikhoz, harmadikhoz.

A könyvelő szerint sem kell ezzel foglalkoznom, ha magamnak csinálom majd a könyvelést, mert elég lesz az a biz. kockás füzet, amiben a bevételeket írom. Áfás elszámolás nem lesz.

Mivel ráakadtam ezekre az alapfogalmakra, ezért érdekelni kezdett ez a téma. A neten rákerestem, de csak olyanokat írtak, mint te is, tehát laikus számára érthetetlen magyarázatokra akadtam.

Nem kell azt írni, ha nem kell a pályázatomban külön lebontás, akkor ne foglalkozzam e témával.

Ha valami érdekel, akkor azt szeretném megérteni és bízom a segítőkész emberekben.

Sajnálom, ha Te tényleg kötekedni jársz ide. Bármit írsz, téged minősít, az életedet, a segítőkészségedet.

2016. jan. 18. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!