Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 1453NY 2016 Egyszerűsített...

1453NY 2016 Egyszerűsített bevallás Nyomtatvány?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni, honnan tudnám letölteni, a NAV oldalán nem találom?
2016. jan. 18. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
1453-at ne keresd, mert a 1553-on kell bevallani.
2016. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. De jobb lesz, ha bemegyek a helyi NAVhoz és kérek egyet, mert azt sem tudom letölteni sima pdf formátumba. Mindenféle kitöltő programot, meg keretprogramot kellene telepítgetnem, hogy meg tudjam nézni.
2016. jan. 18. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Célszerű a keretprogrammal kitölteni, mert:

- nem lesz benne formai hiba,

- amit ki lehet számolni, vagy ismételhető, azokat nem kell kiszámolnod vagy duplán beírnod, a program intézi,

- nem tudod véletlenül elírni, ami miatt úgy nyomtatványt kéne kezdeni,

- a NAV is örül, mert nem kell más írását olvasgatni,

- ha van Ügyélkapud, ki sem kell nyomtatni, beküldhető elektronikusan.


A PDF-eket nem teszik közzé a NAV oldalán, mivel az ÁNYK telepítése sem bonyolultabb, mint egy PDF olvasóé, viszont sokkal előrébb vagy, ha már a kitöltőt telepíted, és azzal töltöd ki. Ha valaki kézi kitöltéssel akarja beadni, annak a NAV-tól kell papírt kérnie hivatalosan, vagy az ÁNYK-ból nyomtatható üres nyomtatvány is, ha valaki nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy körmöljön és szívassa magát. De ha már fent van az ÁNYK, ennek semmi értelme.


Gondoltam jófej leszek, és csináltam egy exportot (1554NY+EGYSZA):

[link]

[link] melleklet1

2016. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem jutok szóhoz, komolyan, nem számítottam erre, hogy valaki ilyen normálisan, mindenre kiterjedő választ adjon. Letöltöttem, amit linkeltél, de amellett megcsinálom a keretprogramos részt is, aztán ha tényleg nem bonyolult, akkor hajrá. Köszönöm még egyszer a hozzáállásodat! :)
2016. jan. 18. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha sikerült, akkor tudósíts, légy szíves, mert nekem is pont az a problémám, mint Neked - ezért kénytelen vagyok minden évben egyszer elmenni könyvelőhöz :-) (amúgy KATA-s vagyok)


3-as, én is köszi a részletes választ - bár a vége felé kezdtem elveszteni a fonalat - nekem kicsit kínai volt... :-) Az első, amit belinkeltél, az mi a csuda?

2016. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Sikerült. Mivel nem volt Java a gépen, letöltöttem, majd telepítettem. Innen érdemes, mert alapból a 32bitest telepíti, 64biteshez ki kell választani. [link]


utána feltettem a Általános Nyomtatványkitöltő (ÁNYK)programot, majd a 1553NY nyomtatványkitöltő programot. [link]

Kitöltés után ha nincs ügyfélkapud, vagy nyomtatód akkor a nyomtatásra menj, és válaszd a pdf fájl készítést. Akkor ki tudod nyomtattatni valahol.

2016. jan. 19. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!