Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Sport egyesület, gyerekek ott...

Sport egyesület, gyerekek ott táncolnak, folyamatosan kérnek pénzt mindenre,3 hónap alatta már 70. 000ot, Áfá-s számlát csak akkor adnak, ha kifizetem az áfa értékét. Mi lehet velük tenni?

Figyelt kérdés
Nevezési díjak, pénz ruhákra (gagyi kínai 1 nap lekopott kézzel vasalták fel), pénz nevezésre, pénz/szülő ha meg akarod nézni a csemetédet, pénz pénz pénz. És egy hangzatos név mögött egy lakótelepi lány áll. Ez így jogilag rendben van? Ha számlát kérsz a havi díjról, semmit sem adnak.

2016. jan. 19. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
talán nem kellene fizetni.
2016. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%

"Áfá-s számlát csak akkor adnak, ha kifizetem az áfa értékét." Szóval akkor Te is kevesebbet fizetsz, ugye? :-)


"Mi lehet velük tenni?"

Gondolom, erre Te is tudod a választ. Több lehetőség is van:

1. - gyereket elhoz - probléma megszűnt :-)

2.-Felnyomod őket a NAV-nál (ez nem az én álláspontom, csak vázolom a lehetőségeket), aztán meg kereshetsz egy másik egyesületet a gyerekednek, mivel ezt jól megbüntetik, nem tudja kifizetni, ezért bezár, becsődöl.

+ lakótelepi gyerekek unatkoznak, "bandáznak", csellengenek.

2016. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az áfás számla azért lett volna jó, mivel a vállalkozásunk le tudná írni az adóból, és ha azt nézem, hogy decathlonba ha vettem volna ruhát (nem engedték, mert ugye egyen kínai ruha), akkor ott legalább kapok számlát. Persze itt van a csavar, ha azt akarod, hogy a gyerek sportoljon, akkor behunyod a szemed és nyomod előre. Persze, hogy nem nyomom fel a NAV-nál, mert ez az ország erről híres, de ott van a szálka... mert ha nem arrogánsan nyomnák ezt, még élvezném is hogy én szponzorálom őket. Köszi!
2016. jan. 22. 22:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ezt nem értem: a vállalkozás le tudja írni a gyereked táncruháját vagy sportszakkörét? Azt hogy?
2016. jan. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!