Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kötelező az üzemorvos?

Kötelező az üzemorvos?

Figyelt kérdés
Két fős cégünk van (egy alkalmazott és egy ügyvezető), de gyakorlatilag mindig máshol vagyunk (otthoni iroda, én sokat utazom, két messze lévő városban dolgozom). Ebből adódik a kérdés, hogy a székhelyünkön lévő üzemorvosi szolgáltatást kötelező igénybe vennünk? Hisz esély sincs rá, hogy meglátogassuk (mivel a székhelyen csak én fordulok meg évente 4-szer kb), nem lehet lemondani?
2016. jan. 20. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd át a a 89/1995. Korm. rendeletet és a 33/1998 NM rendeletet.

Ha olyan veszélyek vannak (pl tűzveszély [a telephely C kategória], vagy pszichológiai terhelés időkényszerben végzett munkavégzés miatt, stb.) akkor rendszeres gyakorisággal (ami lehet akár 3 évenkénti is, munkaegészségügyi orvosi ellenőrzésen kell részt venni a munkavégzésre kötelezetteknek.

Évekig meg lehet úszni a dolgot, ha nem teljesíted.

De ha valami baleset miatt a munkavédelmi felügyelőséghez kell fordulj, nagyon megbüntethetnek.

2016. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ok, de otthon dolgozó irodai dolgozó esetén, ahol még iroda sincs, mi a fene az a baleset, amiért én felelhetek? Monitor előtt ül.
2016. febr. 12. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!