Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen papírokat kell kitölten...

Milyen papírokat kell kitölteni/leadni ahhoz, hogy a NAV csinálja meg nekem az adóbevallásomat?

Figyelt kérdés
És ha ezeket egyszer beadom, onnantól nekem semmi dolgom ezzel kapcsolatban? Ennyi kész passz, jövőre ugyanekkor ugyanitt? (Ez az első évem, amikor már rendesen dolgozom, szóval még nem csináltam ilyet, és a szüleim se nagyon tudnak segíteni, mert nekik egyéni vállalkozásuk van, és teljesen máshogy kell adózniuk)

2016. jan. 23. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatódnak jelzed hogy kéne a 15M30 as nyomtatvány a könyvelőtől.


Mikor megkapod, beikszeled, hogy a nav töltse ki, majd feladod postán a navtól kapott válaszborítékban amit a tájékoztatójukkal együtt küldtek ki.

2016. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából ezt nem is kell jelezni a munkáltató felé, mert a munkáltatódnak erről gondoskodnia kell.

Nem késett még el, mert jan. 31-ig kell nyilatkoznod, és még utána nekik is több hetük van, hogy ezt továbbítsák a NAV felé.

Nálunk is csak tegnap küldték az e-mailt, hogy nyilatkozzunk.

Egy x, és egy aláírás, ennyi volt az egész, el is van intézve az adóbevallásom.

2016. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor amit a NAVtól kaptam 1553NY nem is kell egyáltalán?


A munkáltatótól 4 lapot kaptam, egyik a nyilatkozat, egyik járulék igazolás, míg a munkáltató kifizető összesített igazolása két lapos. Akkor ezeket mind vissza kell küldeni, és X-elni a nyilatkozaton?

2016. jan. 23. 19:36
 4/6 A kérdező kommentje:
És az összes adatom rajta van ezeken, szóval ha jól sejtem csak ezt a 4 lapot kell visszaküldeni, de azért erősítsetek meg kérlek.
2016. jan. 23. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:

2 féle módon lehet nyilatkozni, van az új fajta, amit x-elősként emlegetsz ez a bevallási nyilatkozat és van az a nyomtatvány amit te mondasz, a 1553NY, ez az egyszerüsített adóbevallás.

Ez 2 külön módszer, ne keverd össze.


Én a 1553NY-t használom majd, mert a másik módszerbe tudtommal nem férek bele az álláskeresési járadék miatt.

2016. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és a 1553Ny-hez semmit nem kell csatolnod, csak a kitöltött papírt kell beküldeni, ők rendszerből dolgoznak ennél.
2016. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!