Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ma kaptam levelet az APEH-től,...

Ma kaptam levelet az APEH-től, mert az adóbevallásomat javították, de nem értem. Fizetni kell vagy nem? Értelmezné ezt nekem vki?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jún. 4. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
22585Ft-ot még be kell fizetned.
2015. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De miért? 2 hónap közmunka volt. Most munkanélküli segélyt kapok. Munkáltatói igazoláson az van írva hogy, : Az összevont adóalapba tartozó jövedelmeket terhelő 16% adóelőleg A oszlop 0 és B oszlop adóelőleg 22585.
2015. jún. 4. 15:55
 3/10 A kérdező kommentje:
2015. jún. 4. 15:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kell fizetned, a bevallásban rosszul szerepelt. Ott van fizezendő, ezt nullázták.
2015. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De én úgy küldtem el a bevallást, hogy bírtam hogy mennyi az adóelőleg és ki it jött hogy 0 a befizetendő. Akkor mit javítottak. Saját példányomon is úgy van.
2015. jún. 4. 16:48
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor rossz sorba írtad. :)
2015. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt a saját példányom!! [link]
2015. jún. 4. 17:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont az van a levélben, hogy nem kell fizetned, hanem az adóbevallásodban van rosszul feltüntetve, mivel az alapján fizetned kellett volna

Bár elnézve az adóbevallásodat, nem csináltad rosszul. Valószínűleg rosszul dolgozták fel, ez előfordulhat, ha nyomtatva küldöd be, emberi hiba.

Lényeg, hogy ők "javították" neked, így további teendőd nincs, fizetned sem kell.

2015. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is ők barmolták el a feldolgozás során, és mivel az eredeti "barmolásuk" (miszerint fizetned kellene) a folyószámládon megjelenik, így a saját hülyeségük javításáról küldtek neked egy "helyesbítő" értesítést!!!


Ezt a levelet rakd hozzá a saját bevallási példányod mellé, és úgy őrizgesd, mint egy aranyat!!!

Ennyi a dolgod, semmi több!

2015. jún. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jut eszembe egy volt évfolyamtársam, sötét volt, mint az éjszaka, a tanár a számvitel szigorlaton szó szerint a haját tépte a válaszaitól, a legegyszerűbb kérdésekre sem tudott válaszolni, de a csaj nagyon meg volt elégedve magával, ő pl nav dolgozó. Ha ilyen a felhozatal nincs is mit csodálkozni ezen a levélen.
2015. jún. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!