Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ahhoz hogy az adóbevallásomat...

Ahhoz hogy az adóbevallásomat a NAV csinálja meg pontosan hogyan is kell nyilatkozni?

Figyelt kérdés

Az útmutatóban ezt írják: "Ahhoz, hogy bevallását az adó- és vámhatóság elkészíthesse, 2016. február 1-jéig nyilatkoznia kell a munkáltatója felé. Ezt a nyilatkozatot, amely nem más, mint egy "X" jel feltüntetése, a munkáltatójától kapott 15M30 jelű összesített igazoláson kell megtennie"


Két kérdés.

1) Ugye ebből nekem a munkáltató 2 példányt adott, az egyiket aláírtam és visszaadtam nekik. Ugye a leírás azt mondja, hogy a munkáltató felé kell jelezni, hogy a NAVot bízom meg a bevallás elkészítésével. Akkor a továbbiakban nekem semmi dolgom? Vagy a másik példányt aláírva és ki X-elve vissza kell küldeni a NAV-nak?


2) Amennyiben vissza kell küldeni, akkor mely lapokat? Van egy

nyilatkozat, amellyel nyilatkozom hogy a NAV-ot bízom meg a bevallás elkészítésével;

15M30 kétoldalas nyomtatvány, amelyen az adataim mellet szintén van egy olyan rész, hogy nyilatkozom, hogy a NAV csinálja meg a bevallást;

és egy járulékigazolásos papír.


Ezek közül ha kell, melyiket kell visszaküldeni a NAV-nak?



2016. jan. 24. 21:36
 1/1 Gergo1221 válasza:

bemész a legközelebbi ilyen intézménybe vagy ahová tartozol és kérsz tőlük egy űrlapot. 1543NY nevű ha jól emlékszem. 2 példányban kitöltöd a személyes adataidat az első oldalon majd odaadod nekik. A többit ők már megcsinálják. A munkáltatódnak csak jelezni kell hogy ne csinálják meg és hogy majd te elintézed.

A határidő ennek a 1543NY nyilatkozatnak a leadása ferb 1. szóval igyekezz vele.

2016. jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!