Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van ha a munkáltatómtól...

Mi van ha a munkáltatómtól nem kaptam meg az igazolást az adatlap a tartási kötelezettségről és az álláskeresési járadékhoz szükséges igazolást a jogviszony megszűnéséről?

Figyelt kérdés

Ennek három éve mert gyesen voltam és Ma voltam a munkaügyön, és álláskeresésit addig nem kapok míg nincsen meg minden papírom amit a munkahely megszűnésekor kaptam. Első munkahelyem volt és tisztaban sem voltam a dolgokkal, de olyan papírt kellett volna kapnom hogy Igazolás az álláskeresési járadék megállapításához és ilyet nem kaptam.

Írtam a volt munkáltatómnak erre azt a választ kaptam hogy megnézi nála van e de többet nem tud tenni az ügy érdekében.

Ilyenkor hogyan tovább?


2016. jan. 25. 14:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek munkaügyi jellegű igazolások, tehát nem 3 hónapig kell, hogy megtartsa a másodpéldányát a munkáltató. Ha a volt dolgozó kéri, akkor köteles róla hiteles másolatot készíteni. Olyan nincs, hogy "nála van-e". Kell, hogy legyen belőle nála, és kérésedre kiadni egy hiteles másolatot róla!


Én 18 év után adtam a volt dolgozónak egy munkáltatói igazolást a munkaviszonyáról, mert elkeverte valahová.


Ha nem ad, akkor jelezd a problémát a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen. Kormányhivatalokban találod őket.

2016. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!