Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Olyan van, hogy csak úgy...

Olyan van, hogy csak úgy egyszerűen küldenek adóbevalláshoz szükséges papírokat?

Figyelt kérdés
Tavalyi évben egész nyáron szakmai gyakorlatom volt, amiért nem kaptam egyáltalán fizetést, azt megelőző nyáron volt fizetett diákmunkám, azt be is vallottam. Kaptam most egy nagy borítékot, benne a bevalláshoz szükséges papírokkal. Szóval az lenne a kérdés, hogy ezt most csak azért küldték el mert 1 évvel ezelőtt volt mit bevallanom, vagy most is kéne készítenem egy bevallást (nem volt semmilyen jövedelmem egyáltalán)?

2016. jan. 30. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt egy "automata" rendszer kezeli.

Aki már valaha nyújtott be bevallást, annak a következő évben automatikusan kiküldi a rendszer. Akkor is küldhet, ha nem nyújtottál még be, de év közben adott le bevallást a foglalkoztató, és abban látszik, hogy fog kelleni bevallást készítenie a dolgozónak.


Ha nem volt semmilyen adóköteles jövedelmed, akkor nem kell vele foglalkozni, ha valamelyik ismerősödnek kell csomag, de nem kapott, add át neki.

2016. jan. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én pl még sose kaptam csomagot, mégis minden évben adok be bevallást. Mert tudom, hogy nekem kell.
2016. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat ilyen is, de az többnyire azért, mert elektronikusan adod be. Akkor meg minek küldenének csomagot?
2016. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen elektronikusan adom be, sose adtam máshogy. De komoly, hogy 2016-ban még van aki papíron tolja?
2016. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz.

Én papíron adtam be, mivel diákmunka volt ezért nem volt vele nagy munka, így egyszerűbbnek tűnt a papír, meg még nem vagyok valami tapasztalt adóbevallásban, mindig attól tartok, mi van ha valamit nem vettem figyelembe.

2016. jan. 31. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont ezért jobb az elektronikus. A kitöltő program ellenőriz helyetted sok mindent. Így nehezebb elrontani.
2016. febr. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" De komoly, hogy 2016-ban még van aki papíron tolja?"


Hogyne lenne...


Nem mindenhol van internet elérési lehetőség. Nálunk például nincs. Még a mobiltelefon sem mindig működik, annyira le vagyunk árnyékolva. A távközlési szolgáltatók közül pedig egy sem tud vezetékes internetet biztosítani. A réti MATÁV-os vonalak túlterheltek, tehát ott már nem fogadnak új ügyfelet, a rendszert pedig nem fejlesztik, mert csak 600-an élünk a faluban, nem éri meg nekik. Ennyit a XXI. századról. :)


Valamint, ha lenne is internet, akkor is minimum a sajátomat papír alapon készíteném, pedig könyvelő vagyok, szeretem ha van mögötte nyomtatott kitöltési útmutató is. :)


Mielőtt bármit kérdeznél még, munkahelyről írok. Az egy város, kb. 60 ezer lakossal, tehát van internet. :)

2016. febr. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!