Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 4 órásba vagyok bejelentve, a...

4 órásba vagyok bejelentve, a feleségem itthon a picivel (3 hónapos) a nagyobk kislány 4 éves, a feleségem nem dolgozott a mult évben neki nem kell adóbevallást kitöltenie? A 2 gyerekre jár kb 240. 000ft?

Figyelt kérdés
Viszont szeretnénk igényelni a családi adó kedvezmény, hogyan lehet? Mivel én nem sokat igényelhetek vissza 4órás kb 55000ftbejelentéssl. A feleségem pedig passziv elátásban volt munkanélülin, most pedig gyesen.

2016. febr. 5. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen mindegy mennyi jár, ti nem tudjátok igénybe venni, hisz nincs annyi jövedelmetek. Ennyi jövedelemre vállaltatok két gyereket?
2016. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Az első válaszolóra ne hallgass!


Feleséged milyen ellátást kapott 2015-ben attól függetlenül, hogy nem dolgozott? Csak GYES és családi pótlék, vagy valami mást?


55 ezerre is tudsz érvényesíteni családi kedvezményt, de ahogy írod, nem mindet! Amit lehet, azt viszont nem szabad az államnak meghagyni! :)


Jó lenne látni a munkáltatótól kapott igazolást az adóbevalláshoz. Mind a bérre, mind a levont adóelőlegre, mind a levont járulékokra vonatkozóan. Akkor tudok én is pontos választ adni.

2016. febr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak gyes, ès családi pótlèk, a munkanèlkülin csak passziv ellátában volt, pènzt nem kapott .
2016. febr. 8. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:

GYES, családi pótlék adómentes jövedelem, tehát nem kell bevallani.


Te pedig a havi 55 ezer forintodra tudod igénybe venni a családi kedvezményt úgy, hogy az adóbevallásban feltünteted az adóévre érvényesíthető összeget.

2016. febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszt.
2016. febr. 10. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!