Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki magánszemélyként...

Ha valaki magánszemélyként tételes költségelszámolást csinál, akkor kinek a bizonyítási kötelezettsége, hogy mi az, amit jogosan levonhatok költségként?

Figyelt kérdés
A NAV beleköthet például, hogy művészeti tevékenység részeként például mi inspirált? Vagy el kell fogadja akármit mondok? És ha nem fogadja el, ki terhel a bizonyítás?

2016. febr. 9. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért a nem életszerű dolgokat nem fogják elfogadni, ugye azt tudod?

Maradjunk a józan paraszti ész talaján, és akkor nem lesz gond.

2016. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem nem életszerűet akarok elfogadni, csak művészeti tevékenységet végzek, és mások esetleg nehezen tudják megítélni, kérem a kérdésre válaszoljon valaki, aki tud
2016. febr. 10. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Fejtsd ki mire gondolsz konkrétan.


Mert azért a költségek általában elég konkrét dolgok.

2016. febr. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontosan, így van. Fejtsd ki.


Általában a művészek is hellyel-közzel egy "vonalon" léteznek, tehát a NAV-nak lesz összehasonlítási alapja.

2016. febr. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
fölösleges kifejtenem, általában kérdezem, hogy kinek van jogilag bizonyítási kötelezettsége, ez elég világos jogi kérdés, nem egyedi véleményekre vagyok kíváncsi
2016. febr. 11. 08:45
 6/7 anonim ***** válasza:

"például mi inspirált?"


Ha vettél 10 könyvet ami inspirálta az általad megírt könyvet akkor attól még az a 10 könyv nem lesz költség. Vagy ha XY előadó dala közben jobban megy a szobrászkodás attól még az sem költség.

2016. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Miért ne lenne költség? A munkámhoz keleltt az a 10 könyv. Arra gondolsz, hogy nem tudtam előre? És ha tudtam előre, hogy az kell és azért vettem meg, pl irodalmazás?


Vagy mondjuk szobrász vagyok vagy festő, és elutazok egy helyre megnézni, akkor utazási költség, vagy akár fényképezőgép, hogy fotóztam, ezek mind a munkához kellenek. Szellemi tevékenységnél rengeteg dolog kellehet a munkához ténylegesen, ami nem látszódik a végleges szellemi termékben.


Ha mondjuk könyvert írok, levéltárakba járok, rengeteg utazás, pl. BKV bérlet, vonatjegyek elszámolhatók. Scannelési költség, stb.

2021. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!