Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Barátnőm és hozott gyereke...

Barátnőm és hozott gyereke velem él, igényelhetek rá adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Nincs a nevemen a gyerek, csak közös a lakcím..
2016. febr. 11. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Csak ha együtt esztek minden nap.
2016. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Csak akkor, ha közös a gyerek, szerintem.
2016. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A törvény úgy szól hogy általam eltartott gyerekre.. Na de ezt hogy igazolom??
2016. febr. 11. 21:25
 4/5 anonim válasza:

Hát érdekes kérdés...szerintem kérdezz erre rá az apeh-nél. Telefonon felhívod őket, elmondod, hogy mi a helyzet és úgy is megmondják, hogy jár -e vagy sem. Az ügyfélszolgálatukon velem is tökre segítőkészek voltak, mikor a személyi adókedvezményről érdeklődtem!


Ha esetleg nem járna, arra is rákérdezhetnél, hogy milyen papírok kellenek ahhoz, hogy kaphass!

2016. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igényelhetsz, de csak év végén az adóbevallásban.


Év közben kizárólag az édesanya jogosult a családi kedvezmény érvényesítésére. Ha Ő nem tudja, vagy nem teljes mértékben tudja érvényesíteni a neki járó összeget, akkor év végén a JOGOSULTNAK NEM MINŐSÜLŐ (ez lennél Te) helyette vagy vele megosztva érvényesítheti az adóbevallásában.

2016. febr. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!