Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozással és adózással...

Vállalkozással és adózással kapcsolatban - érdemes -e KATA-t választani?

Figyelt kérdés

Webáruházat szeretnék indítani a közeljövőben. Az adózással kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- KATA adózásnál, csak a havi 50000Ft-ot kell fizetnem magam után, vagy ezen kívül kell még a járulékokat is megfizetnem?

- Ha importálni is szeretnék, akkor is van lehetőség a KATA adózást választani, vagy nem? És miért?


Köszönöm előre is, ha válaszoltok. Hamarosan kozultáni fogok egy könyvelővel is, de szeretnék egy kicsivel tájékozottabb lenni addig is a témában.



2016. febr. 15. 13:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Csak a havi 50 van, de ezt csak évi 6 millió bevételig lehet.
2016. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.


És az importálással mi a helyzet? EU-ból szeretnék majd importálni. Ilyenkor az adó levonható a későbbiekben?

2016. febr. 15. 14:09
 3/25 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy van + iparűzési adó és kamarai hozzájárulás is a KATA mellett?
2016. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen. :) De azért köszönöm a választ.
2016. febr. 15. 14:57
 5/25 anonim ***** válasza:
A 6 millió bevétel szerintem nagyon behatárol. Az havi szinten csak 500000. Mivel akarsz kereskedni amiből nincs havi 500 ezer bevétel? Eladsz havi 10 db 50 ezres akármit és már megvan, mert csak a bevétel számít ami így kereskedelmi vállalkozás esetén szívás az eladott áruk beszerzési értékének nagysága miatt.
2016. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Kezdetben megfelelne ez a fajta adózás, amíg a marketingre koncentrálnék, hogy ismerttebbé tegyem a webáruházamat. Később válthatnék nem? Vagy az túl bonyolult lenne?
2016. febr. 15. 16:15
 7/25 anonim ***** válasza:
Lehet később is váltani.
2016. febr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit szeretnél eladni. És a havi bevételed előreláthatólag meghaladja-e a félmilliót.


Eu import esetén áfakör a célszerű, ehhez viszont havi könyvelés és bankszámla is kell kötelezően, aminek megint csak van plusz költsége. Ha már bankszámla, akkor az se mindegy, hogy deviza vagy forint, ha már Eu import és azon belül is mennyik a költségek?


Emellett kérdés megelégszel el havi 81.000 ft-os biztosítási összeggel,-amit nyugdíjba, táppénzbe, munkanélküli ellátásba, gyedbe, CSEDbe számítanak majd be alkalomadtán- vagy plusz 40 ezerért fizetsz e esetleg többet havi pár ezerrel, vagy még az 50-től is kevesebbet (attól függően, hogy tudsz-e adókedvezményeket érvényesíteni,. pl. van e gyermeked, vidéki kis faluban-szabad vállalkozási zónában - van e bejegyezve a székhelyed, stb.) ?


Ha áfamentesen szerzel be majd adsz el 27% áfával, elég magas árrés maradhat átmenetileg kezedben de ne feledd, hogy a költség áfa levonás után be is kell fizetni a jogos részt. Így 100%-ban csak Eu importra alapozni kereskedelmi vállalkozást szerintem nem éri meg. Anno én 60% Eu import + 40% tengerentúli és hazai beszerzés aránnyal dolgoztam hatékonyan.

2016. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Igen, könyvelői díjjal is számoltam. Plusz kb 70%-ban szeretnék EU-ból importálni, a maradék pedig belföldi lenne.


Hamarosan megyek könyvelőhöz, de így legalább már képben vagyok egy kicsit ezekkel a dolgokkal is. Köszönöm mégegyszer mindenkinek. :)

2016. febr. 15. 18:32
 10/25 anonim ***** válasza:

Sose fogsz könyvelőhöz menni... ez már legalább a negyedik, ötödik kérdésed. VAlami kis zugkönyvelő elindít, onnantól azt hiszed, ennyi elég is, aztán majd jönnek a bajok.


Több tíz éves tapasztalat...

2016. febr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!