Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozással és adózással...

Vállalkozással és adózással kapcsolatban - érdemes -e KATA-t választani?

Figyelt kérdés

Webáruházat szeretnék indítani a közeljövőben. Az adózással kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- KATA adózásnál, csak a havi 50000Ft-ot kell fizetnem magam után, vagy ezen kívül kell még a járulékokat is megfizetnem?

- Ha importálni is szeretnék, akkor is van lehetőség a KATA adózást választani, vagy nem? És miért?


Köszönöm előre is, ha válaszoltok. Hamarosan kozultáni fogok egy könyvelővel is, de szeretnék egy kicsivel tájékozottabb lenni addig is a témában.



2016. febr. 15. 13:36
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem igazán értem ezt a hozzászólásod. Ez az első ilyen kérdésem. Ha bárki, aki belekezdett valamibe, olyan hozzáállással és stílussal tette volna, mint ahogy azt te tetted, akkor most sehol sem tartana. A továbbiakban tartózkodom a hozzászólásaidra reagálni. De te csak éld ki magad. További sok sikert az életedben!

2016. febr. 15. 20:59
 12/25 A kérdező kommentje:

Végül KATA-s lettem, és nem választottunk közösségi adószámot, mert egy ideig csak belföldi beszerzéseim lesznek. Sikerült mindent elintéznem, és egy nagyon jó könyvelőt is találtam, aki mindenben a segítségemre van. A cégalapítás előtti megbeszélés ingyenes volt, segített minden papírt kitölteni, és ügyfélkapun keresztül regisztráltunk. Ezeket is mind ingyenesen. :) Megkaptam a munkaügyi központ általi 6 hónapos támogatást is. Most már javában benne vagyunk a munkában. A weboldalam kiépítés alatt áll. Szerencsésnek érzem magam, persze ehhez kellettek a megfelelő szakemberek is.


Köszönöm mégegyszer a válaszokat, amiket tőletek kaptam. :)

2016. márc. 21. 11:44
 13/25 anonim ***** válasza:

Megkaptam a munkaügyi központ általi 6 hónapos támogatást is


óvatosan, katásnál ez bevételnek számít.

2016. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

6 hónapos?


3 havit ad vállalkozás indításra...

2016. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Norbi, tőlem priviben kérdezgeti, én is kaptam-e, van-e infóm. HA megkapta volna, nem érdekelné... nem lesz belőle sose vállalkozó.
2016. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az ingyenes könyvelésről meg megvan a véleményem, aki csak úgy tud ügyfelet szerezni, ha ingyen dolgozik, az olyan is.
2016. márc. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Norbi! Pl. Budapesten is 6 havi támogatásra is lehetett pályázni az álláskeresőknek.
2016. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Idén? Nem tudom, Bp-en nem volt ilyen pályázatunk, de tavaly Borsodra, meg Heves megyére lett írva, ott max 3 havi bér és járuléktámogatás van/volt. Az ideit még nem írtam, de van egy kilátásba helyezve.


Évekkel ezelőtt volt az 6 hónap, meg a munkaügyi honlapján van még úgy fent, "hibásan".


A pályázati doksiban már csak 3 hónap szerepel, és 1 hónap regisztrált álláskeresői jogviszony. De mindjárt utánanézek, ki vannak most is írva.

2016. márc. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Idén még nem írták ki a budapesti pályázatot. Viszont 2015-ben 6 havi munkabér támogatás volt. Tudom, mert én is írtam. A google-ba, ha beütöd, akkor még a honlapra sem kell menni, mert már a fő oldalon is látható ez az infó.

Megnéztem a 2015-ös Borsodra kiírt pályázatot és ott 6 hó volt 2015-ben: [link]

Hevesben tényleg 3 hó volt 2015-ben: [link]

2016. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Kiírták az idei budapestit már. 6 hó munkabér támogatás van. Jól eldugták ezt a pályázatot, mert a pályázatfigyelő oldalakon még nem láttam, csak az NSZF oldalán eldugva.
2016. márc. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!