Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozással és adózással...

Vállalkozással és adózással kapcsolatban - érdemes -e KATA-t választani?

Figyelt kérdés

Webáruházat szeretnék indítani a közeljövőben. Az adózással kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- KATA adózásnál, csak a havi 50000Ft-ot kell fizetnem magam után, vagy ezen kívül kell még a járulékokat is megfizetnem?

- Ha importálni is szeretnék, akkor is van lehetőség a KATA adózást választani, vagy nem? És miért?


Köszönöm előre is, ha válaszoltok. Hamarosan kozultáni fogok egy könyvelővel is, de szeretnék egy kicsivel tájékozottabb lenni addig is a témában.



2016. febr. 15. 13:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
már. = márc. 1-től 2016-ban
2016. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem is értem már....az NFSz oldalán 2016. márc. 1-től szóló pályázat szerepel Budapestre vonatkozóan és az űrlapokon is 2016 van. Felhívtam a hivatalt és ott azt mondták, 2016-os kiírásról még nem tudtak. A pályázatfigyelő oldalakon sincs.

Na most akkor....?

2016. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Budapestit én sem láttam.


Időközben utána néztem én is, igen Heves megyében jól emlékeztem a 3 havira. Azt írtuk mi is, de 10 nap jogosultsági idő hiányában lemaradt év végén a projektterv és önerőből került megvalósításra.


Idén is a vidékiek (Zala, Somogy, B_A_Z,Heves, Csongrád) vannak meghirdetve és Hevesben is 6 havi már idén.


Lehet a Közép Magyarországi Ginop 5.2.2." Vállalkozz Itthon Fiatal" váltaná ki a Budapestit?

2016. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ja, a borsodi 3 havi meg már decemberben volt a 25 év alattiak támogatására, de az megint más.
2016. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Igen, 6 hónapra kaptam. Március 18.-tól lettem egyéni vállalkozó, így októberig jár.


A kötekedőnek -> MÉGEGYSZER elmondom, nem én írogattam neked privátban, de egyszerűen nem vagy képes felfogni.

2016. máj. 22. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!