Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó - NAVot...

Egyéni vállalkozó - NAVot érdekli, hogy mit csinálok a profitommal?

Figyelt kérdés
Tehát ha én rendesen adózom, pénz a bankszámlámra jön be, minden hivatalosan, viszont minden hónap végén a bejött összeget felveszem kp-ban, akkor egy esetleges átvilágítás során el kell tudjak számolni, hogy mire használtam fel a pénzt? Vagy megelégszenek azzal, hogy leadóztam?

2016. márc. 1. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
a jövedelmed adózott, legális, így nem fognak veled foglalkozni.
2016. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
KATA-s vállalkozásnál nyugodtan ki lehet venni a maradékot, de tételes adózásnál (költségelszámolásosnál - úgy tudom, van olyan, hogy vállalkozói kivét, ami után m ha jól tudom, szintén adózni kell - nézz utána ennek.
2016. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te keversz valamit. Katánál, havi 50 ezer, meg az Ipa, kamarai díj, és ennyi. Hogy mit csinálsz a pénzzel a kutyát nem érdekli.

Katánál nincs költségelszámolás.

2016. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as, ha ezt nekem írtad (2-es vagyok), akkor nem keverek semmit.

Kétféle adózása van az egyéni vállalkozónak, s mivel a kérdező nem írta, melyikhez tartozik, ezért leírtam mind a kettőt. Közötte ott van a vessző és a DE szó.

Az egyik adózás a KATA, amikor minden pluszt kivehet,

a másik adózás a tételes adózás, amikor VAN költségelszámolás is és ennél van a vállalkozói kivét is - ami után úgy tudom, szintén kell fizetni.


"A kivét összegének nagyságáról a vállalkozó maga dönt, a személyi jövedelemadó törvény nem ír elő semmiféle kötelezettséget ezzel kapcsolatban. Dönthet úgy is, hogy nem “vesz ki” személyes közreműködése címén a vállalkozásából jövedelmet, de dönthet arról is, hogy havi rendszerességgel “fizet” a saját személyes munkavégzéséért. Fontos azonban, hogy az adóévben “kivett” vállalkozói kivét összege jelentősen befolyásolja a vállalkozói osztalékalap után fizetendő adó mértékét."

2016. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!