Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelés: Mennyire ellenőrzi...

Könyvelés: Mennyire ellenőrzi le a NAV a BIZONYÍTVÁNY sorszámát 2016-tól?

Figyelt kérdés

2016 elejétől egy munkavállaló bejelentéséhez már kérik az iskolai végzettséghez tartozó okmány sorszámát is.


Elsősorban könyvelőktől, de munkavállalóktól is kérdezem, hogy mennyire ellenőrzi le ennek a hitelességét a NAV? Elsősorban a magánszféráról beszélek, mert ezt a területet érintette jelentősen a változás.


Volt-e esetleg olyan visszajelzés eddig, hogy egy sorszám alapján valakit nem tudtak beazonosítani, és hiánypótlást kértek?


Vagy igazából ez csak a statisztika miatt fontos nekik, hátha ezzel relevánsabb adatokat kapnak a munkavállalók valós végzettségéről?



2016. márc. 12. 15:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Munkaügyi ellenőrzés keretében lesznek a megbukások és utána közokirat hamisítás miatt büntetőeljárás. Nem érdemes az alkalmazott kedvéért hazudni, ha nem tudja bemutatni a bizonyítványát, vissza kell sorolni nem érettségizett munkabérre és kész. Azonnal be fogja mutatni. Nálunk is gond, hogy hiába kérem, nem hajlandóak behozni, mert 1. vagy nem találják 2. mert nincs is, csak behazudták felvételin és most paráznak. Szankció kell és kész.
2016. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Engem is érdekelne, én rosszul adtam a számát a sulis papírnak és eddig nem jött ki, hogy gáz van.. Ezek szerint nem is nagyon ellenőrzik... vagyis kamut is be lehet mondani.. Azon csodálkozom, hogy nem dobta ki a rendszer, hogy hibás adat.. ez, hogy lehet? Tudja vki?
2017. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!