Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóköteles-e az ingatlan...

Adóköteles-e az ingatlan eladásából szerzett jövedelem?

Figyelt kérdés
Örökölt ingatlanomat szeretném eladni. Kell-e adót fizetni utána, ha a felértékelt összeg és az eladási összeg megegyezik.
2016. márc. 15. 11:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok. Viszont sajnálkozva tapasztaltam, hogy egy kicsit elszabadultak az indulatok.Elolvastam az ajánlott oldalakat, amit úgy látom többször és alaposan át kell rágni. De gondolom ez nemcsak nekem okoz gondot. Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 16. 15:20
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem kell átrágni.


A megoldást már megkaptad, felesleges ezzel kapcsolatban más lényegtelen írást elolvasni:


"Az eladási árból levonhatod az ingatlan megszerzésére fordított összeget. Öröklés esetén a megszerzésre fordított összeg az örökösödési illeték alapjaként meghatározott összeg. Ha nem szabtak ki örökösödési illetéket, akkor a hagyatéki leltárban feltüntetett, vagy a hagyatéki eljárás során az ingatlan értékeként feltüntetett érték számít szerzési értéknek.


Ha az ingatlan eladási ára, valamint a "szerzéskori értéke" megegyezik, akkor nem keletkezik belőle jövedelem, tehát nincs mit bevallani és nincs mi után SZJA-t fizetni.


Ha Te a felértékelt összeg alatt a hagyatéki eljárás során meghatározott ingatlan értéket érted, és az eladási ára ugyanennyi volt, akkor nem kell vele foglalkoznod, nem származott belőle adóköteles jövedelmed."


ENNYI!

2016. márc. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!