Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiszeretném adni a lakásom....

Kiszeretném adni a lakásom. Mi ilyenkor a teendő? Hol kell bejelenteni, hogy hivatalos legyen? Mennyit kell fizetnem, ha pl.45000ft. Plusz rezsi lenne a lakbér?

Figyelt kérdés
2016. márc. 21. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jelentkező a lakásodra addigra legyen két példány lakás bérleti szerződés kinyontatva.Netről letölthető.Van sokféle,amelyik szimpi,de át is fogalmazhatod.Kérj kauciót.Ezt az összeget ne engedd,hogy lelakják.Ez arra van ha valamiben kárt tesznek és egyebek.A végén ha monden rendben van ez a pénz egy összegben visszajár,így lehetőleg ne költsd el.Előre kérd az első havi bérleti díjat.Kulcsátadáskor olvassátol le együtt az óraállásokat és az is kerüljön a bérleti szerződésbe.Javaslom,hogy a közmú maradjon a te neveden mert így bármikor ellenőrízheted a befizetéseket a szolgáltatónál csak egy telefon.Ellenkező esetben nem kapsz infót és ha nem fizet akkor kikapcsolják pl a gázt.Így igaz,hogy ő lesz az adós de vissza csak akkor kapcsolják,ha kifizette.Szerintem ez kockázatosabb.Az adózással kapcsolatosan úgy tudom,hogy ha most kiadod a jövő évi adóbevallásodban kell feltütetni és jövedelemadót fognak kiszámlázni de ebben nem vagyok biztos.
2016. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eddig Én is tudom!De olyan személy venné ki aki vidéki s Lakhatási támogatásban részesül!S ott mindennek hivatalosnak kell lennie!
2016. márc. 21. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Lásd a 10. füzetet a piros címke alatt.

2016. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az életben és itt a GYIK-en is rengeteg olyan példa van, hogy a bérlő egyszer csak nem fizet, de nem is akar kiköltözni. Ezért óva intenélek attól, hogy valami neten talált szerződést (esetleg még át is fogalmazva) írjatok alá csak úgy. Sokkal biztosabb, ha elfáradtok egy közjegyzőhöz, aki közjegyzői okiratba foglalja a szerződést, amivel nem fizetés esetén azonnal a végrehajtóhoz lehet fordulni, kilakoltatást kérve. Ha ez nincs így, akkor akár évekig is húzódhat egy kilakoltatás, mivel ha a bérlő nem akar kiköltözni, akkor te önkényesen nem rakhatod ki, meg kell várni a bíróság ítéletét.
2016. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4/4 Köszönöm a hozzá szólásod!De a kérdésem más volt!S lakhatási támogatást kap, akinek ki szeretném adni!S most csak érdeklődöm!
2016. márc. 21. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!