Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell bejelentenem a...

Hogyan kell bejelentenem a német munkaviszonyomat itthon?

Figyelt kérdés

A gond az hogy már 7 hónapja kint dolgozom németországban,és most jöttem először haza.

Most jutottam el odáig hogy utánnanézzek mit kell itthon bejelentenem és erre elvileg 15 napom lett volna.Tudom az nem lesz mentségem hogy fiatal vagyok és nem érdekel semmi.

Mik a teendőim ezzel kapcsolatban?

Milyen következményekkel kell számolnom?


2016. márc. 26. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az OEPnél be kell jelentened hogy No-ban vagy biztosított. Fenn van a honlapján a nyomtatvány. Ha van ügyfélkapud, azon keresztül is intézheted.

Ha magad után fizetted a TB-t, akkor a NAVnál ki kell jelentkezned alóla. Ez is intézhető ügyfélkapun keresztül is.

Elméletileg megbüntethetnek bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt. Gyakorlatilag nem szoktak érte büntetni még akkor sem, ha nem "magadtól" teszed meg a bejelentést, hanem az OEP/NAV felszólítására.

2016. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Normális" esetben úgy működik a dolog, hogy még mielőbb kimész, elintézed ezeket. Ha nem intézed el, akkor az OEP egy listán leközli az adataidat a NAV felé, hogy nincs rendezett jogviszonyod, és a NAV előírja a fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Ha időben bejelented az OEP felé a külföldi jogviszonyodat, akkor eleve listára sem kerülhetsz.


Mivel ezzel elkéstél, ezért nem egy utad lesz, hanem kettő.


Egyik az egészségbiztosítási pénztár felé, ahol egy formanyomtatvány kitöltésével nyilatkozol a kinti jogviszonyodról. A kinti biztosítási számodra lesz szükséged hozzá, valamint a kinti munkáltatód nevére, címére. Ezt a nyomtatványt leadod az OEP-nél, és a másolati példánnyal (amelyen az OEP leigazolta annak átvételét), beballagsz a NAV-hoz, és szintén egy formanyomtatvány (T1011) kitöltésével együtt bemutatod nekik.

Ez alapján az arra az időre jutó járulékot, amely alatt kint volt jogviszonyod, visszamenőleg törlik, ha már előírták.


Természetesen mindent el lehet intézni ügyfélkapun keresztül is, ha tudsz beolvasni számítógépbe iratokat (szkennelni).

2016. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!