Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakástakarékot elvihet a NAV?

Lakástakarékot elvihet a NAV?

Figyelt kérdés

A válasz igen de hogyan?

Egyéni vállalkozó vagyok sajos nem bírtam az összes adót kifizetni tavalyról felhalmoztam 1.000.000 forint adótartozást. Természetesen első negyedéves bevételemből ki akartam fizetni mert január február március erős hónapnak számít nálam.

A nav lezárta a céges számlám a magán számlám amire a két gyerek után a családipótlékot és a családi támogatást kapjuk ennek elvitte a 30%-át továbbá az összes céges számlás bevételemet levonta.

Volt egy lakáskassza takarékom szintén ugyan annál a banknál több mint 1 éve fizettem havi 20.150 forintal amire évi 70 pár ezer forintos támogatást kapok. Tegnap kaptam egy levelet az OTP-től hogy a NAV megbontotta azt a pénzt és megszüntette a lakástakarék kasszámat.

Hogy lehet egy olyan pénzhez hozzáférni amihez még én se férhetek hozzá?



2016. ápr. 9. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért ne férhetnél hozzá a lakáskasszához? Csak bukod az állami támogatást.
2016. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A NAV szó szerint mindent visz és mindenhol prioritást élvez kifizetés szempontjából.


Barátom nem tudta fizetni az autóhitelét, elvitte a bank az autót. 2 nap múlva hívták a NAV-tól (céggel tartozott oda is), hogy akkor most az autót ők lefoglalják a banktól, az árverezett összeg a NAV tartozásába megy, a banknak meg tartozni fog a teljes hitelösszeggel az autó után... És el is vitték a kocsit.

2016. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha átlépek KFT be akkor a magánvagyonom biztonságba lenne?
2016. ápr. 9. 21:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Most már ahhoz egy kicsit késő...
2016. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért?
2016. ápr. 9. 21:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert már felhalmoztad a tartozást és már megkezdte a végrehajtást ellened a NAV... Azt már nem tudod sehova se vinni...
2016. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

na várj ha arra gondolsz hogy ez a pénz ugrot okés de jelneleg semmi nincs a nevemen....


viszont ha szüleim meghalnak muszály lesz a házat a nevemre venni amit nem akarok hogy vigyen azért a nav mert nekem nem fizettek.....

szóval ha összeszedem magam összekaparom a 3.000.000 forint törzstőkét 1 személyes kft ként előnyt élvezek és nem felelek a vagyonommal?

2016. ápr. 9. 21:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha 1 személyes Kft-t alapítasz, és még fennáll a vállalkozóként nyilvántartott tartozásod, a NAV azonnal lefoglalja az üzletrészedet (100 %-ban mivel egyedüli tag vagy) és azt máris árverezheti, így a cégeddel sem mehetsz sokra.

Családi pótlékot és amit lehet kérd postai úton, ha nincs ingatlan,gépjármű egyéb vagyon, jövedelem, akkor csak behajthatatlanként tartják nyilván, aztán 5 év után elévül a tartozás.

Persze kérhetsz pótlékmentes részletet is ha ki akarod fizetni.

2016. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

akkor gyorsan röviden a sztory feburár végén lezárták a számlámat 960.000 foritnos adótartozás miatt amit 2015-ben halmoztam fel.

35 napig volt rajta a zárás 1 napig oldották fel ebben a 35 napban közel 700.000 forintot vontak le.

Újra lezárták a számlám 507 ezer forintal elvileg erre már az idei adók is mennek ebből levontak eddig 38-at illetve a 240.000 lakásmegtakarításomat.

a maradék 250 ezer forintot meg kb jövőhét végéig le tudják majd vonni... nem tudok mit tenni mindenki átutalásal fizet de én az árut kp-ban veszem meg....


szóval ha kifizettem mindent és nyitok egy kft akkor is saját vagyonommal felelek?

2016. ápr. 10. 07:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent kifizettél és utána KFT-t alapítasz akkor - amennyiben nem áll fenn szándékosság - a törzstőke erejéig felel a cég.
2016. ápr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!