Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakástakarékot elvihet a NAV?

Lakástakarékot elvihet a NAV?

Figyelt kérdés

A válasz igen de hogyan?

Egyéni vállalkozó vagyok sajos nem bírtam az összes adót kifizetni tavalyról felhalmoztam 1.000.000 forint adótartozást. Természetesen első negyedéves bevételemből ki akartam fizetni mert január február március erős hónapnak számít nálam.

A nav lezárta a céges számlám a magán számlám amire a két gyerek után a családipótlékot és a családi támogatást kapjuk ennek elvitte a 30%-át továbbá az összes céges számlás bevételemet levonta.

Volt egy lakáskassza takarékom szintén ugyan annál a banknál több mint 1 éve fizettem havi 20.150 forintal amire évi 70 pár ezer forintos támogatást kapok. Tegnap kaptam egy levelet az OTP-től hogy a NAV megbontotta azt a pénzt és megszüntette a lakástakarék kasszámat.

Hogy lehet egy olyan pénzhez hozzáférni amihez még én se férhetek hozzá?



2016. ápr. 9. 17:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Koszonom akkor igy fogok eljarni
2016. ápr. 10. 09:54
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha csak a magánvagyonodat félted (ami állítólag nincs), akkor TALÁN megoldás lehet a KFT. De ha a KFT-ben halmozol fel adósságot, akkor a KFT-t felszámolhatja a NAV, és ha a felszámolás költségét sem fizeted, akkor ott már a magánszemélytől követeli a Fővárosi Törvényszék a tartozás. Az a magánszemély pedig Te vagy. Ez egy ördögi kör...


Ha Neked tartoznak, azt miért nem viszed be a végrehajtási eljárásba? A NAV a harmadik személlyel szemben fennálló követelést is lefoglalhatja. Vagyis helyetted behajtja azt, amivel Neked tartoznak, majd az összeget betudja az adósságodba.

Beszélj a végrehajtóval. Mire vársz????

2016. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Aki tartozik nekem azt a nav már rég felszámolta......

ezért nem tudtam minden adót kifizetni mert a nagykert ki kellet fizetnem és elcsúsztam anyagilag


Később viszont sajnos lesz a nevemen ingatlan amit nem szeretnék elveszíteni. Amiért édesanyámék ill az ő szüleik év tizetedeken át dolgoztak azt nem akarom a buuzii navnak oadaadni...

2016. ápr. 10. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!