Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lakástakarékot elkezdtem...

Lakástakarékot elkezdtem rakni de vajon meg éri?

Figyelt kérdés

4év után vehetem ki a pénzem akkor lesz kb 1 millió de hogy házat tudjak venni ahhoz is vennem kell fel kölcsönt

Falun lehet jó lenne ott olcsóbbak de onnan viszont be kéne járni,meg ha valami felújítás vagy pl tető csere akármi közbe jöhet akkor az megint pénz,a rezsiket nem is számolva :D

Most akkor mit csináljak gyüjtsem a pénzem amig tudom és lakjak otthon a csajommal? Ami annyira nem nyerő :/ vagy el adósodni :/ eggyik sem jobb

Hitel nélkül nem fog menni ha csak nem 80éves koromig gyüjtöm a pénzem :D


2015. aug. 26. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kezdted el "rakni", ha azt sem tudod, hogy megéri-e?


Sajnos egy lakástakarékban összegyűjtött pénzzel valóban nem futsz messzire, még az igénybe vehető kedvezményes hitellel sem. Szerencsére pont a legjobb lakástakarék konstrukciót választottad, ugyanis a 4 éves éri meg a legjobban, a maximum 20 ezerrel fizetve. Ha tényleg komoly lakáscélja van az embernek, több lakástakarékot is köthet a közeli rokonok nevére így több lesz az állami támogatás is. Hiába jó cucc a lakástakarék, 1-2-3 millióból nem lehet csodát tenni. Persze megéri fizetni, házzal kapcsolatos kiadásod - ahogyan írtad is - bármikor lehet, ami szintén fedezhető ebből. Azt kell látni, hogyha nem vagy képes 5-6-7 lakástakarékot fizetni, tehát alsó hangon havi 100-140 ezer forintot félretenni, akkor belátható időn belül nem lesz tehermentes lakásod, ezen a lakástakarék sem segít. Az csak arra jó, hogy a jelenlegi kamatkörnyezetben lakáscélra kiemelkedő kamatot ad, de ez sem sok.


Gyűjtsd az önerőt, és minél kisebb hitellel vegyél lakást. A legjobb amit tehetsz, hogy reálisan méred fel a lehetőségeidet és ahhoz mérten veszel lakást, részben hitelből. A hitel nem ördögtől való, csak akkor, ha túlvállalod magad. A bankok már 30% önerővel is adnak lakáshitelt, neked legyen az a célod, hogy 50-70% önerővel vásárolj. Már csak azért is, mert most baromi olcsó a hitel, de ez változni fog, és aki nem vette figyelembe a kamatkockázatot az bajban lesz.

2015. aug. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" Azt kell

látni, hogyha nem vagy képes 5-6-7

lakástakarékot fizetni"


Az elméleted ott bukik, hogy egy ember csak max havi 20-at fizethet... párommal ketten az csak havi 40. Szülöknek, testvernek sajat lakasceljukra van. Szoval hogy fizetsz 7-et azt el nem tudom kepzelni.

2015. aug. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szülők, testvérek nevére is köthetsz, amit nyilván te fizetsz helyettük. Persze ehhez nagy bizalom kell, de lehetséges. Nyilván ha nekik is lehetnek lakáscéljaik, de ez csak elmélet. A számokkal inkább csak azt akartam érzékeltetni, hogy elég komoly összeget kell félrerakni havonta (állami támogatás ide vagy oda) ahhoz, hogy belátható időn belül tehermentes ingatlanod legyen.
2015. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" Szülők, testvérek nevére is köthetsz,

amit nyilván te fizetsz helyettük."


Ok, csak mint irtam ez nem mukodik ha nincs sok teso és az is fizeti magának a saját céljára a saját LTP-jét. Mindig ezt a hulye tanacsot olvasom de szerintem olyan csaladban ahol ezt anyagilag megengedhetik ott jellemzoen amugy is köt mindenki magának. Ahol meg lehetne a sok rokon miatt sokat kötni ott meg pénz nincs... kivetelnek valami olyat tudok elkepzelni ahol az egyik testver a csaladi atlagnal jelentosen többet keres.


Szoval ha tudnánk 5-6 ltp-t fizetni lakáscélra de igy csak 2-t tudunk akkor a maradekkal mi legyen, ötlet? Bankbetet? Allampapir?

Cetelem egész jo kamatot ad most a többi bankhoz kepest de ha tudsz jobbat komolyan erdekel!



Komolyan érthetetlen miért csak 20 ezret engednek LTP-re amikor az volna legegyszerûbb :(

2015. aug. 29. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!