Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítene nekem valaki? Részlet...

Segítene nekem valaki? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval dióhéjban annyi hogy nincs munkám éa januárban bementem a nav-hoz és igenyeltem azt hiszem táppénzes papírt? Vagy nem tudom hogy hívják. Na és az a lényeg hogy májustól lesz munkám és a nav.nál azt mondták hogy majd amikor lesz munkám, be leszek jelentve akkor le kell mondanom. Na és a tenyleges kérdésem az hogy mit kell mondanom ha bemegyek a nav.hoz, pl. mit szeretnék pontosan lemondani, csak azért ide írok mert nem szeretnék ugy odamenni hogy nem tudom mit kell csinalnom. Ja és hogy mikor érdemes bemennem, inkább hónap végén vagy mostanában (májustól leszek bejelentve) A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

2016. ápr. 11. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Táppénzes papírt csak orvosnál kapsz, NAV-nál ilyet egész biztosan nem!!

De bármit is kaptál a NAV-nál, bármit is töltöttél ott ki, abból 1 példányt egész biztosan kaptál vissza. Ha azzal bemégy, akkor abból már tudni fogják, hogy most mit adjanak neked.


Ha akkor nem kaptál semmit, bemégy szépen, megnézik a gépben, hogy az adott időpontban mi lett beadva... és ott tudnak segíteni.

2016. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. ápr. 11. 17:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy egészségbiztosítás... csak nem jutott eszembe
2016. ápr. 11. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:

A pontos neve amire Neked be kell jelentkezned a NAV-nál: Egészségügyi szolgáltatási járulék, melynek mértéke 7.050,-Ft/hó 2016-ban, de napra lebontva is fizetheted. Az ügyfélszolgálaton segítenek kitölteni a bejelentőlapot, személyes adataidat kérik, a pontos dátumot h. mikortól akarod fizetni, csekken-e? De ha már ezen túl vagy akkor ezt az Eü.szolg.járulék-ot kell lemondanod, egy hasonló bejelentő lapon, igazolni kell a biztosítási jogviszonyodat a munkáltatótól.

Attól a naptól, amikortól be vagy jelentve a munkahelyedre, akkori dátummal kell lemondani a NAV-nál.

2016. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha munkaviszony hiányában bejelentkeztél a NAV-nál az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alá, és lesz munkaviszonyod májustól, akkor tévedés, hogy ki kell jelentkezned alóla.


A munkaviszonyt a munkáltató a NAV-hoz bejelenti, tehát tudni fog róla a NAV, hogy már nem kell fizetned ezt a járulékot, és attól a naptól már nem fogja előírni Neked kötelezettségként.


Nem tudom, hogy miért mondták, hogy ki kell jelentkezned, mert munkaviszony esetén nem kell, konkrétan küldenek róla értesítést, hogy munkaviszonyt jelentett be a foglalkoztatod, és már nem kell fizetned a járulékot.

2016. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Pontosan!

Ha az egészségügyi hozzájárulásról van szó, amit havonta kellett fizetned (7050 ft/hó), ha találsz munkát, nem kell a navhoz visszamenni kijelenteni. Amikor felvesznek, a munkahelyed bejelent és ő fizeti tovább.

2016. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagyis még pontosabban: Ez nem egészségügyi hozzájárulás (EHO), hanem egészségügyi szolgáltatási járulék.

Ha munkaviszonyt létesítesz, akkor a béredből vonnak természetbeni egészségbiztosítási járulékot, amely az egészségügyi szolgáltatási járulékot váltja fel ilyen esetben. Tehát nem a munkáltató fizeti, hanem a béredből kötelező jelleggel vonják, és fizeti tovább a cég az államnak.

2016. ápr. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!