Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Párom laktóz intoleranciában...

Párom laktóz intoleranciában szenved kb.10 éve. Most hallottam, hogy lehet igénybe venni adókedvezményt rá. Idén már beadtuk az adóbevallást ezen kedvezmény érvényesítése nélkül. Mit tudunk tenni, ha idén is szeretnénk már érvényesíteni?

Figyelt kérdés
Orvosi papírja (igazolás) (még) nincs róla.
2016. ápr. 16. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy vwadjatok modositasra vagy visszakeritek jovore.
2016. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

beadjátok módosításra, persze.


Kérdező, önellenőrzésnek hívják, 5 évre visszamenőleg lehet megtenni. Kér egy igazolást, azon szerepelni fog, mióta áll fenn az állapota, attól az időponttól jár (de max 5 év visszamenőleg). Ha havonta igénybe akarja venni ettől kezdve, akkor pedig a munkáltatónál kell jelezni.

2016. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. És az nem baj,ha a módosítás beadása után lesz meg az igazolás? Azt tudom,hogy nem kell csatolni, csak a dátum miatt. Május végére kaptunk időpontot, a bevallás határideje máj. 20.
2016. ápr. 16. 19:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg korábbi leletén, milyen BNO kódot írtak, mert az alapján jár a kedvezmény. Nehogy olyan legyen, amire nem vehetitek igénybe.
2016. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az igazolás kiállításának dátuma mindegy, a lényeg az, hogy milyen időszaktól kezdve igazolják le neki a fennálló betegségét. Attól a naptól jár. A hozzá kapcsolódó SZJA kedvezményt pedig 5 évre visszamenőleg lehet érvényesíteni utólag az adóbevallások önellenőrzés keretén belüli "módosításával".
2016. ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elso voltam: ha meg fel sem allitottak a diagnozist, es nincs meg a bno kod, addig nem irnam bele az adobevallasba. En cukorbeteg vagyok, a bno kodom alapjan megkapom ezt a fajta adojovairast, de sok cukorbetegnek nem jar. Amugy en is utolag ervenyesitettem 2-3 evre visszamenoleg, mert elotte "szegyelltem" visszaigenyelni. Vegul a munkaugyes kollegam batoritott,hogy lepjem meg, es jol is jon.
2016. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincs még igazolás mert csak pár napja tudtam meg,hogy adókedvezményt lehet rá érvényesíteni, viszont adóbevallást már beadtuk.

Az igazolást biztos megkapná párom egyébként.

De akkor majd jövőre beadjuk. Visszamenőlegesen csak akkor adhatjuk be,ha leigazolják azt is ugye? Szerintem azt nem fogják,nem gondolom,hogy elhiszik,hogy 10 éve ebben "szenved". Ezzel ugye nem kell orvoshoz járni, vannak laktózmentes készítmények,azokat használja,használom főzéshez.

2016. ápr. 18. 04:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen kell hozzá orvosi igazolás. Bármelyik adóévről legyen is szó, mert egy NAV-os ellenőrzés alkalmával, ha nem tudod felmutatni az orvosi igazolást, az azt jelenti, hogy jogtalanul vetted igénybe a kedvezményt.
2016. ápr. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 20. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!