Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Laktóz érzékenyként hogy és...

Laktóz érzékenyként hogy és hol tudok igényelni 90%-os utazási kedvezményre feljogosító okmányt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
A kettő hogy függ össze?
2013. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Igényelhetsz bárhol. De nem hiszem, hogy kapsz.
2013. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Manapság mindenki mindenre 90%-os kedvezményt akar? A laktóz-érzékenységgel együtt lehet élni gond nélkül, a tej és származékainak fogyasztásán kívül nem hinném hogy bármilyen hátrány érne - nem akadályoz a mozgásban, se a munkában (hacsak nem tejipari dolgozó vagy), se bármilyen egyéb tevékenységben: teljesen feleslegesnek tűnik a kedvezmény...
2013. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bemutatod a dokinak a Deák-igazolványt, több példányban. Így csinálják a nagy fekete autós kígyúrt kamu-mozgássérültek is az ingyenes parkolási engedélyt.
2013. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Laktóz érzékenységre jár utazási kedvezmény csak az igénylés menetét nem tudom. Hogy miért jár? Mert élethosszig tartó fogyatékosságnak számít és mert a számunkra fogyasztható termékek ára minimum 2-3 szorosa a normálisnak, gyógyszerről nem is beszélve. Soha életemben nem vettem igénybe sem emelt családi pótlékot sem fogyatékossági támogatást sem utazási kedvezményt hol ott jogszabály szerint megilletne. Ha az miatt törnek pálcát a fejem felett az emberek hogy egy évben szándékozom 10 szer utazni 90%-os kedvezménnyel -hozzáteszem, az év többi részén rendes áron - ám legyen, de csak az tegye aki soha nem használt kis semmilyen őt megillető támogatást vagy kedvezményt...
2013. aug. 26. 10:50
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
Én nem használtam ki az engem megillető kedvezményt. De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Elmész szakorvosi kivizsgálásra, az ott kapott papírt beviszed a mákhoz, kitöltöd az igénylőlapot, majd kapsz egy levelet hogy behívnak ők is vizsgálatra. Ha megítélik, majd küldik a kártyát.
2013. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Am. laktózérzékenységre nincs gyógyszer, max enzimtartalmú tabi, de ha nem eszel laktózt az sem kell.


Aldiban viszonylag olcsó a laktózmentes tej, tejföl, joghurt, Sparban is van, elfogadható áron. Most már Tesco, Auchan is tart ilyet. Nem igaz, hogy ezek nélkül nincs mit enni. Nem muszáj megvenni, ha drága.


Üdv, Egy laktóz és lisztérzékeny. Képzelheted én mit eszek...


Csá.

2013. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Dörmögő ***** válasza:
71%
Feleslegesen vonjátok kérdőre. Kedvezmény annak jár akinek van betegkártyája. Ha már egyszer az állambácsi valakinek lecsípi a fizetéséből a TB-t akkor igen is joga van kihasználni a társadalom biztosítás által nyújtott kedvezményeket. Ha úgy vesszük akkor ő már havonta kifizette ezt az útiköltséget.
2013. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
A hiba nem veled van, hülye lennél ezt nem kihasználni. A MÁV bújjon el jó mélyre, hogy mindenért ilyen óriási kedvezményeket ad, miközben a lepukkant gagyi személyvonatok kitakarítására sincs pénze, nemhogy lecserélésükre.
2013. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A TB nem finanszírozza a MÁV-ot. Semmi köze hozzá.

Tehát az ő TB-jére befizetett összeg soha nem kerül utazási költségtérítés finanszírozására a MÁV-nál.

Ergo, az általa befizetett pénz elmegy az omladozó egészségügy fenntartására, míg a teljes árú MÁV jegyet kifizetők finanszírozzák a kedvezményre jogosultak utazását is. Ennyi.

2013. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!