Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha árusítani szeretnék az...

Ha árusítani szeretnék az interneten akkor is adózni kell?

Figyelt kérdés

Üdv!


Arra gondolok ha pl ékszereket kezdek el készíteni és az interneten árulni, mindenféle képzettség nélkül, ezt be kell jelentenem, illetve adózni utána és ha igen hogyan miként és mennyit kell fizetnem. Kis bizsukra gondoltam. sok helyen látom hogy ki vannak téve hogy ez meg az eladó, pl jófogáson vagy az interneten. És kíváncsi lennék vajon ezek az emberek adóznak a holmijaik után, ellenőrzik e őket??


Köszönöm.



2016. ápr. 18. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

igen, adózni kell.


vállalkozói kell hozzá.


Több mint való nem adóznak.


Igen, vannak navos próbavásárlások, és büntetik is akit elkapnak!

2016. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%

Én rednszeresen adok veszek, ezt olvasd el, [link]


én már sok monitort eladtam azzal kereskedtem, a léyneg hogy max 3 darabot hirdettem egyszerre, ha többett aKKOR TÖbb provillal, meert ha ellenőriztek volan azt modntam volna már tul öreg votl az enyém és ujat veszek ezért adom el.

Az ékszer is hasonlóan működik ha te több száz darabot árusitol nyilván valóan az után elméletbe adózni kell, mert nem tudod azt modnani meguntad és azért adod el.

Mási kdolog külön szabály van ha saját magad készited, de olvasd el amit küldtem..

2016. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
36%

fontos, hogy HASZNÁLT ÁRUVAL VALÓ kereskedésnél van az a "bizonyos 600 ezres limit" és ha ellenőriznek HITELT ÉRDEMLŐEN KELL BIZONYÍTANOD, hogy használt. (ha megvan a számlád is róla és egyfolytában 1-2 hónap vásárlás után eladod, van rá mód, hogy "utolérjenek")! MAGÁNSZEMÉLYKÉNT ÚJ TERMÉKRE SZÁMLA- ÉS NYUGTAADÁSI KÖTELEZETTSÉGED VAN akár egy 50 forintos papucs után is. Több mindent vesznek vesznek figyelembe, de MAGÁNSZEMÉLYKÉNT ha nem adtál számlát, nyugtát 200.000 Ft-tól nyit pl az elektronikai rész, de szerintem egy pár papucs miatt is megkapja bárki a 100.000 Ft a nyitó büntetése GARANTÁLT! Ha rendszeresen ÜZLETSZERŰEN VÉGEZTED és BIZONYÍTJÁK KLASSZISOKKAL jobban megbüntetnek és még MINDIG MAGÁNSZEMÉLYRŐL beszélünk. Ha importőrré lépsz elő mert 3. országból szerzed be a termékeidet,amit eladsz ..pl japán korea orosz usa .. lásd ebay és társai még jobban kell tudnod bizonyítani mindent, mit, mikor, honnan, kitől, szereztél be. Továbbá adathordozóknál pl okostelefon, okosóra, tablet hdd microsd még kötelező artisjus-t ot is fizetned kell a vám papírok kiállításától számított 8 napon belül, UTÓLAG VISSZAKERESHETŐ. Értelemszerűen a vám alatt átcsúszott dolgoknak, amit értékesítettek pl egy haverod adta el neked és téged ellenőriznek ill a készülékedet (az utcán) mind2en büntetésre számíthattok! 1p alatt VISSZAKERESHETŐ MINDEN! Az ARTISJUS-t KÜLÖN MEGBÜNTET még a NAV SZÁMLA-NYUGTAADÁSI KÖTELEZETTSÉG ELMULASZTÁSA MELLETT! 3-5-8 db eladott mobil már üzletszerű magánszemélynél tehát a 200.000 kb 500.000 ft-ra emelkedett. Cégként ha trükközöl Eu-n belül is 2Mill egy EV, 4Mill egy KFT büntetése.. innen indul felfelé!


Amúgy Vaterázik a NAV, jófogásozik is rendesen ^^

További nagyszerű seftelgetést.

2016. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!