Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki 5-5 és fél hónapon...

Ha valaki 5-5 és fél hónapon át nem fizette maga után a TB-t, akkor számíthat valami plusz bírságra - ha utólag bemegy a NAV-hoz - a havi TB járulék megfizetésén kívül?

Figyelt kérdés
Illetve ilyen esetben hány hónapot kell konkrétan kifizetni? Mert ha jól tudom van valami 45 napos határidő is. Bár azt nem tudom mindenkire vonatkozik-e.

2016. ápr. 19. 20:36
 1/4 anonim válasza:

 a biztosítási jogviszony megszűnését követő 46. naptól keletkezik, amennyiben a korábbi jogviszony legalább 45 napig fennállt, vagy a 45 napnál rövidebb biztosítási jogviszonyt megelőző 30 napon belül volt 45 napnál hosszabb időtartamú biztosítási kötelezettség alá tartozó jogviszonya,

amennyiben a biztosítási jogviszony 45 napnál rövidebb volt a megszűnését megelőzően, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság azzal az időtartammal hosszabbodik meg, amennyi ideig a jogosultsági feltétel fennállt, és a járulékfizetési kötelezettség a megszűnést követő naptól kezdődik (pl. ha a biztosítási jogviszony 30 napig állt fenn, akkor a járulékfizetési kötelezettség a biztosítási jogviszony megszűnését követő 31. naptól áll fenn),

Késedelmi kamat és bírság biztos lesz.

2016. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Köszönöm a válaszod. Remélem a bírság nem lesz neki túl magas, nem tudom ilyen esetben mit számolnak fel még pluszban.


Előtte mielőtt törölték volt rendszeresen vonva tőle a TB, mert vagy dolgozott vagy a két munkahely között aktív munkakeresőként volt nyilvántartva, és kapott valami kevés kis pénzt havonta. Minden esetben be kell menni a NAV-hoz, vagy más úton is el lehet ezt intézni?

2016. ápr. 20. 09:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Bírság szinte biztos nem lesz. Hiába lehetőség, nem szokott vele élni a NAV. Én legalábbis még egyet sem láttam, pedig nap, mint nap találkozom ezzel a problémával. :)


Késedelmi pótlék rakódik rá majd, de az nem egy észvesztő összeg.


Nem tudom, hogy melyik részét akarod intézni, de a papírmunka ügyfélkapun keresztül is intézhető, a befizetés pedig bankon keresztül is.

2016. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azóta biztos rendeztétek a dolgot, de bírsàgot szerintem sem szabtak ki. Nekem jòval több ideig nem volt rendezet a jogviszonyom, 4 évig több mint 300 000 ft-ot kellett kifizetnem, de "csak" a késedelmi kamatot kellett megfizetnem még pluszban.
2016. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!