Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha interneten eladom a rajzaim...

Ha interneten eladom a rajzaimat, azért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Szoktam mindenféle grafikai rajzokat, portrékat csinálni. Arra gondoltam, hogy Facebook-on csinálok egy oldalt, esetleg külön honlapot is, ahol hirdetném, hogy rendelésre rajzolok, és meghirdetném jófogáson is. Sajnos nem vagyok az adózási ügyekben jártas, hogy ezért nekem kell-e adózzak, vagy rámszállhat-e az APEH. Aki ért hozzá, annak megköszönném válaszát.

2016. ápr. 24. 14:21
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
Kis összegeknél nem fog rád szállni az APEH.
2016. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy nem valószínű, még természetesen megbüntethetnek.
2016. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Elsőnek: nem az összeg számít: bármelyik "vevő" lehet próbavásárló a NAV-tól.


Kérdezőnek: igen, adózni kell utána. Érdeklődj a NAV-nál vagy egy könyvelőnél az adószámos magánszemély kiváltásáról, adózásáról, lehet-e?

2016. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
13%
Hagyjátok már ezt a baromságot! Jófogáson eladsz valamit azután sem kell adózni. Pl. eladsz ott pár kiskutyát nem fog rád szállni a NAV. Nyugodtan add el a rajzaid, a NAV nem a kishalakra megy.
2016. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

De igen, a jófogás és a vatera után is kell adózni, ha évi 200 ezret meghaladó mennyiségben vagy kereskedelmi termékekkel kereskedsz. Gyk azt elhiszik, hogy eladod a megunt kabátod, azt viszont nem, hogy 5db megunt egyforma, vadi új kabátod van.


És igen, tele van a net ilyen cikkekkel, a vaterára pl eléggé rászálltak, volt is cikk belőle, amikor az anyukát csípték meg, aki a gyerekei ruháit árulta nagy mennyiségben, és mehetett magyarázkodni.



[link]


[link]



Szóval hagyjk már a a hülyeséget, hogy a vatera után nem kell adózni, ha eladsz 1 képet az még nem gond, de ha a képeidet ott árulod, gyk üzletszerűen teszed, akkor adóznod kell akkor is, ha darabját csak 1000HUFért adod.

2016. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, évi 200 ezret nem meghaladó mennyiségben lehet saját készítésű dolgot eladni
2016. ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Így viszont már elbizonytalanodtam, hogy rizikós a dolog.. Ha elkapnának, mennyire büntethetnének?
2016. ápr. 24. 15:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Válts ki adószámot magánszemélyként, az semmire nem kötelez, csak a kiadott számlák után kell adózni, aztán ha olyan vásárol tőled, akinél felmerülhet a gyanú, hogy próbavásárló, akkor neki számlázol. Meg állítsd be úgy a lapodat, hogy kizárólag privát üzenetben lehessen vásárolni tőled, ne virítson ott az oldalon, hogy kinek mit adtál el, így tényleges eladást sem tudnak rádbizonyítani, csak amit a próbavásárlónak adsz el. Akár még lelkendezhetsz is neki, hogy ő az első vásárlód, milyen boldog vagy, hogy végre sikerült eladnod egy rajzot. :)
2016. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8-as: "csak a kiadott számlák után kell adózni" -ez hány%?
2016. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"így tényleges eladást sem tudnak rádbizonyítani, csak amit a próbavásárlónak adsz el."



Nope! Az apeh kikéri, és meg is kapja a vaterától a profilod adatait, tehát ők láthatják azt is, amit egy másik vaterás nem.



Amikor 2-3 éve volt egy nagy online razzia az aukciós oldalakon, akkor pont azt csinálták, hogy kikérték a nagy forgalmú felhasználókat, és őket ellenőrizték, nem szúrópróba szerűen mentek végig.

2016. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!