Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 15 ezer ft-os jövedelemről is...

15 ezer ft-os jövedelemről is kell adóbevallást készíteni?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, egy versenyen nyertem 15000ft-ot, és kaptam a/4-es borítékot és papírokat a NAV-tól.

Nem dolgozom, a versenyen nyert díjon kívül más jövedelmem nem volt az évben. Erről kötelező adóbevallást készíteni, vagy ilyen kis összeget nem vizsgálnak? (két megkérdezett nyertestársam nem készít,mivel alacsony az összes és szerintük nem lesz belőle probléma, ez igaz?) Ha készítsek,hogyan kell megcsinálni az adóbevallást?



2016. ápr. 27. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt az áll az 1. fejezet 6. pontjában, hogy pénzbeli nyeremény után nem kell. Maga a hivatkozott paragrafus egyébként azt írja, hogy az adót a kifizetőnek kell levonnia és befizetnie. [link]

Mondjuk, efelől még bevallást kéne készíteni. A nyereményedhez nyilván adtak egy lszámolást is, amin ennek rajt kell lennie.(De nem értem, hogy a szüleid mért hagynak ezzel a kérdéssel magadra, és hogy mért nem érdeklődtök telefonon 2 perc alatt a NAV-nál.)

2016. ápr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Ügyes vagy . Egy ismerősöm 7 ezret nyert a Kenón, a múlthéten .
2016. ápr. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
Nyeremény után a kifizető köteles rendezni az állam felé mindent, amit a jogszabály számára előír. Kb. mint a totó-lottó nyeremény. Az is már "nettónak" számít, mivel a kifizető (Szerencsejáték Zrt.) levonja a nyereményedből az államnak járót. Éppen ezért nem kell vele foglalkozni, ha csak ebből származott jövedelmed/bevételed, akkor nem kell bevallást készítened sem.
2016. ápr. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!