Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákként mit írhatnék a...

Diákként mit írhatnék a NAV-nak a hátralékom befizetésének halasztásáról ingatlanöröklési ügyben?

Figyelt kérdés
Tulajdonrészem van egy lakásban, ami után most 137 ezer forintnyi hátralékot kéne fizetnem. Már megjártam a NAV-ot, adtak egy jó pár oldalas kérelmi papírt, de ennek a felébe semmit se tudnék beírni. Valami gyorsított tempóban kéne felfogatnom velük, hogy ÉN DIÁK VAGYOK, NINCS ÖNÁLLÓ ÁLLANDÓ KERESETEM ÉS MÉG EGY IDEIG NEM IS LESZ.

2016. máj. 3. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, akkor menj be az ügyfélszolgálatra, és kérj segítséget. Vagy ne tölts ki semmit, csak írj egy levelet, és kérj méltányosságból részletfizetést. Indokold azzal, hogy nincs jövedelmed. A végzés számát csatold be, amelyiket kijött, mennyit kell fizetni. Kérj mondjuk két éves kamatmentes fizetési lehetőséget, esetleg alapkamatosat (az alapkamat most 1,05 százalék, nem sok, kb. 1400 forint évente). Akkor havonta 6 ezer forintjával letudod a tartozást.
2016. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahova nem tudsz mit írni, azt a részt kihúzod/üresen hagyod.

Valami gyorsított tempóban kéne felfognod, hogy a NAVtól kapott kérelem kitöltése és benyújtása a feltétele a tartozásod halasztott megfizetésének.

ATTÓL, HOGY DIÁK VAGY, MÉG LEHET ÖNÁLLÓ KERESETED, AKÁR ÁLLANDÓ IS. VAGY MÁS JÖVEDELMED.

2016. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!