Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig kell az adót befizetni?

Meddig kell az adót befizetni?

Figyelt kérdés

Amúlt héten adtam be ügyfélkapun az adóbevallást. Lett egy kis fizetendő összegem -pár ezer Ft) mert a bérem egy része egyszerűsített foglalkoztatásból származik és túlléptem a mentesített napok számát.


A munkahelyen azt mondták h ha beadtam a bevallást majd kapok értesítést h meddig/hova/hogyan fizessen be a pénzt.


A könyvelő viszont azt mondta ne várjak értesítésre fizessem be a NAV honlapon levő számlaszámra május 20.-ig.. A megjegyzésbe a nevem írjam meg hogy 2015. évi adóbevallás...



Nekem ez túl egyszerűnek, félhivatalosnak tűnik..


Csekket nem kapok, ha ügyfélkapus vagyok? Vagy ügyfélkapura nem kapok hivatalos értesítést h mennyit és hova fizessek? (magamtól is tudom az összeget mert az adópapírokon rajta van de számomra az lenne logikus h a NAV visszaigazolja a fizetendő összeget meg h hova utaljak...



Köszönöm előre is.



2016. máj. 9. 09:10
 1/5 A kérdező kommentje:
ha meg küldenek csekket, de az esetleg nem ér ide május 20. -mire feldolgozzák a bevallásomat- akkor késedelmi pótlékot kell fizetnem?
2016. máj. 9. 09:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1-2 év múlva kapsz értesítést, hogy mennyi a tartozásod kamattal együtt. Menj be a NAV-hoz, kérj csekket és fizess. Lehetőleg május 20-ig.
2016. máj. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ok köszönöm és ha csak simán átutalom az is OK lehet? név, adószám megjegyzésként elegendő?..


De lehet megpróbálok a héten bemenni és csekket kérek. :O

2016. máj. 9. 09:31
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Utalás:

10032000-06056353 NAV személyi jövedelemadó magánszemélyt, őstermelőt, egyéni vállalkozót, kifizetőt terhelő kötekezettség beszedési számla


Megjegyzés: adóazonosító jel, név (én mindent beleírnék, adószám ha van, ilyesmi)

2016. máj. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2016. máj. 9. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!