Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nincs meg a 2014 évi adóbevall...

Nincs meg a 2014 évi adóbevallásom, mi a teendő?

Figyelt kérdés

A CSOK-hoz kellett,hogy nincs köztartozásunk és az igazolás helyett azt a választ kaptam,hogy pótoljam. A helyzet a következő: a papírok nincsenek meg róla. A navot kértük,hogy készítse el,mert a munkáltatótól nem kaptunk semmi papírt. Ezt követően ők postán keresztül küldtek nekünk papírt válaszul,hogy utolérik a munkáltatón és behajtják rajtuk, azóta semmi!!! Hétfőn tudunk bemenni hozzájuk, gondolom fogják látni a gépbe,hogy valóban így történt. Az akkori munkáltatómról semmit nem tudok, azóta kétszer költöztünk, valószínű fel is számolták a céget,mert gyenge lábakon állt. Haraggal váltam el tőlük, sose kaptam semmiféle papírt, se kilépő,se belépő, fizetés az mindig csúszott. Így is úgy hagytam ott őket,hogy még tartoznak nekem. Mindig a kifogás volt, hol a könyvelő lépett le, hol nincs könyvelője stb. A tervem a következő: őszintén ugyanezt el mondom a NAV.-nak is hétfőn, mert csak úgy tudnak segíteni,ha ők is képben vannak. Egyéb javaslat valakitől?

Nagyon S.O.S.-ben kéne nekünk ez az igazolás,mert mennénk a bankba, nem beszélve,hogy már minden egyéb papír a kezünkben van,ami 1 hónapig érvényes. Ezenkívül az adásvételi szerződés is köt minket és nagyon nem szeretnénk,ha emiatt úszna a foglalónk. Tehát, nincs időnk kivárni még a NAV elkezdi zaklatni a z akkori munkáltatóm.

Ha nagyon nincs kiút ebből, akkor van-e olyan lehetőség,hogy azt mondjuk nincs és nem is lesz erről az évről bevallás ez miatt? Gondolom büntetést kell fizetni? Ha igen mennyit? Előre is köszönöm a választ!!



2016. máj. 27. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

"nincs időnk kivárni még a NAV elkezdi zaklatni a z akkori munkáltatóm."


"van-e olyan lehetőség,hogy azt mondjuk nincs és nem is lesz erről az évről bevallás"


Hát, aligha hinném, hogy ezt az indokot elfogadnák... Ha nincs fizetéspapírod, akkor nyilván az adóbevallást sem csináltad meg arra az évre, az pedig problémás. Mert akkor, ha a céged sem csinálta meg, akkor arra az évre volt X adókötelezettséged, amit nem tudsz igazolni, hogy be lett fizetve (még ha a cég hibája is)


Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy emiatt nem fogjátok megkapni a CSOk -ot.


" sose kaptam semmiféle papírt, se kilépő,se belépő,"


Ne haragudj, de ebben azért akkor Te is jócskán hibás voltál, hogy így dolgoztál, s ráadásul kilépés után sem követelted a papírokat, ami alapján meg tudtad volna csinálni az adóbevallást.

2016. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 2014-es évről több mint 1 éve be kellett volna adnod az adóbevallást.

Ha nem voltak meg a munkáltatói papírjaid ehhez, akkor jelezned kellett volna a NAV felé ezt.

A NAV a 2014-es évről nem fogja elkészíteni neked a bevallást (ha most kérnéd, már a 2015-ösről sem)

Ügyfélkapun keresztül kérd le a 205 évi járulékadat kivonataidat, abban benne van, hogy mikor mennyi jövedelmet, járulékot és levont Szja előleget vallottak be utánad.

Az alapján meg tudod csinálni az adóbevallásod.

Ha nincs ügyfélkapud, hétfőn nyiss egyet (pár perc alatt megvan, a magyarorszag.hu-n is kezdeményezheted)

Az időből viszont könnyen kicsúszhatsz, mert 30 nap az adóbevallás feldolgozásának határideje és az igazolás kiadásának is annyi. Az így együtt már 60 nap is lehet, ami neked már késő.

Hétfőn az elkészített adóbevallásoddal menj be a NAVhoz, hátha megesik rajtad az előadó szíve és megcsinálja 30 napon belül az igazolást.

2016. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Leírom,hogyan sikerült megoldani a gondunkat, hátha valaki hasonló cipőben fog járni és véletlenül ide téved.

Hétfőn reggel bementünk a NAV-hoz,ott kiadták az egész 2014 évi keresetet és a levont adót,ami alapján meg lehet csinálni a bevallást. Még aznap délelőtt elkészítette a könyvelőnk, sajnos -8200 ft tartozás lett a vége. Délután visszavittük nekik és a helyszínen be is fizettük a hátralékot. 1-2 nap az átfutási idő a rendszerben, így holnap megyünk újra megkérni az igazolást,hogy köztartozás mentesek vagyunk.

2016. jún. 1. 18:06
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát óriási nagy szerencséd van, hogy ezek szerint a munkáltató bejelentett és rendesen befizette az adódat, TB-t, stb.

Alakulhatott volna úgy is, hogy kiderül: be sem jelentett, nem is fizetett semmit.

2016. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Nem is akarok belegondolni mi lett volna ha.... Szerencsére már a bankban az összes papír, várjuk a hitelbírálatot.
2016. jún. 9. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi a tudósítást :-) - azért majd azt is írd le, légyszi, hogy megkaptátok-e? Biztos sokakat érdekel.
2016. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!