Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Lovepain kérdése:

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén adó és TB fizetése?

Figyelt kérdés
Egyszerűsített foglalkoztatásban fogok dolgozni, 15 nap egy hónapban, napi 4.500 forint lesz a fizetés 8-10 órás munkára. A lényeg az lenne, hogy nem tudom, hogy ebből az összegből nekem mennyit kell majd kifizessek, kell-e adót és TB-t külön fizessek a NAV-nál?

2016. jún. 1. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs másik jogviszonyod, ami biztosítottságot keletkeztet, akkor egészségügyi szolgáltatási járulékot kell magad után fizetned erre az időszakra is (TB). SZJA fizetési kötelezettség a fenti adatok alapján (ha így marad év végéig) nem lesz.


A TB fizetésed azon is múlik, hogy volt-e előzményed. Például valamilyen jogviszony, milyen, mikor, és mettől meddig...

2016. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát, eddig kaptam átmeneti segélyt, de az sajnos megszűnik egy-két napon belül, ezen a munkán kívül semmilyen bevételem nem lesz, szóval akkor gondolom, hogy el kell kezdjek majd TB-t fizetnem magam után.

A válaszodat köszönöm, ez most életet mentett ;)

2016. jún. 1. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Elszaladsz a járási hivatalba (leánykori nevén kb. önkormányzat), és rászorultságodra tekintettel kérvényezed, hogy a hivatal a járulék fizetését vállalja át helyetted. Ha a jogszabályban előírt feltételeknek megfelelsz, akkor átvállalják 1 évre. Erről adnak ki egy igazolást, amit a NAV-nál be kell mutatni, és arra az időszakra, amelyet átvállalt a hivatal, nem írják elő a járulékot.

Ha nem vállalják át, mert nem felelsz meg a feltételeknek, akkor fizetned kell magad után a járulékot. NAV-nál kell bejelentkezni rá, befizetési csekket is ott adnak hozzá.

2016. jún. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!