Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezekben az esetekben hogyan...

Ezekben az esetekben hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

Pár példa:


-Szerbiában élsz képregényt rajzolsz és ezt Magyarországon terjeszted online.


-Játékot készítesz, Magyarországon élsz, de a célközönség amerikai.


-Online boltot működtetsz, de nem a te országod a célközönsége a termékeidnek.


Jó lenne egy jó és érthető válasz, köszönöm.



2016. jún. 1. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég speciális a kérdésed, amire egy átlagember nem feltétlenül tud válaszolni - meg aztán ha válaszol és pontatlan, Te meg az alapján adózol, de mégsem úgy kell, attól még a NAV rád húzhatja a vizes lepedőt.


Szóval a lényeg: fordulj egy könyvelőhöz vagy a NAV-hoz (Call Center): pontos és hivatalos választ fogsz kapni.

2016. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy még sokkal jobb, ha a NAV-tól írásban kérsz hivatalos állásfoglalást.
2016. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tenném, de Szerbiában élek és itt nem tudom hogyan lehet adózni, és el se tudom képzelni hogy kinek kell telefonálni. Ezért szeretnénk itt választ kapni, elég rossz az anyagi helyzetem, és csak ez lenne a kiút de nem akarok évekig börtönben ülni.
2016. jún. 1. 13:19
 4/8 anonim ***** válasza:
A "célközönség" sose számít. A vállalkozási tevékenységed helye szerint adózol.
2016. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Felhívod a szerb adóhivatalt és megkérdezed.
2016. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem értem a nyelvet, maximum társalgási szinten, de ilyen bonyolult dolgokat nem tudok megkérdezni.

Nem merem megkockáztatni hogy félre értsek valamit, és netán későbbiekben börtönbe zárjanak egy ilyen ostobaság miatt. Remélem az ügyvéd tud segíteni.

2016. jún. 2. 04:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj. Szerbiában élsz és nem tudsz szerbül? Hát ezt meg hogy?


Ügyvéd nem tud segíteni, az jogi dolgokkal foglalkozik.

Akkor nem marad más hátra, mint keresned kell egy olyan könyvelőt, aki tud magyarul is és ismeri a szerb adózási dolgokat.

2016. jún. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mert kiskorom óta nem beszéltem szerbekkel, és az iskolában igaz hogy tantárgy volt, de az osztályban 20 gyerek volt és mind magyarok, és ők is max az én szintemen értik... A városban minden felirat szerb/magyar, a boltosok is lényegében magyar nyelven kommunikálnak... Egyértelmű hogy nem beszélem a nyelvet, és ez nem ritka itt...


Hogyan kereshettek könyvelőt?

2016. jún. 2. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!