Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üvd. Van itt olyan aki rendsze...

Üvd. Van itt olyan aki rendszeresen adsensel keres pénzt mert kellene néhány adózási tanács? A tevékenység: Internetes Webfelület Webgazda Általi Értékesítése

Figyelt kérdés

1. Kell-e reklámadót fizetni vagy bármit bejelenti az adsensel keresett pénz után, azt leszámítva, hogy adszámot váltok és adószámos magánszemély vagy vállalkozóként folytatom suli mellett a tevékenységet / (pár százezer Ft évente, de nem több mint 1-2 millió forint/év)


2. Lehet-e adsenset KATA-val űzni, ha 1 millió feletti a bevétel és egy helyről származik a bevétel.


3. Milyen adminisztrációs kötelezettsége van az adsensező adószámo magányszemélynek (nekem azt mondták a navnál, hogy negyedévente adóelőleg, év végén bevallás, más nem kell)


Lehetőleg csak olyan válaszoljon aki maga is adsensezik és rendelkezik megfelelő tapasztalattal...



#NAV #adó. adsense
2016. jún. 3. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Vállalkozóként nem tudom...


Tehát webfelületet adsz át valakinek használatra haszonért.

Ha igen, akkor bérbeadási tevékenységnek számít SZJA szempontjából, és akkor az van, amit a NAV mondott.

Bevétel - elszámolható, igazolt vagy 10 %-os költségek = adóköteles jövedelem. Terhe: SZJA + EHO. Negyedévente előlegeket kell fizetni, év végén bevallás és rendezni (ha lesz) a különbözeteket.

2016. jún. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszadó nekem is ilyesmit mondtak adószámosként a NAV-nál, meg vezetnem kell valami szigorú számadásit, meg számlát kiállítani ami nem gond, gondolom a NAV honlapján fent lenne, ha reklámadót is kellene fizetni még mellette...
2016. jún. 4. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Reklámadónak szerintem ehhez semmi köze... :)
2016. jún. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És a NAV-nál, amikor megkérdezted az adószámos magánszemélyt adózását, akkor megemlítetted, hogy milyen tevékenységet végeznél? Mert úgy tudom, csak nem rendszeres tevékenységre/bevételre adják meg az adószámost, de ebből rendszeres bevételed származna - tehát inkább a KATA adózás jöhetne szóba...
2016. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bence87 ***** válasza:

"Internetes Webfelület Webgazda Általi Értékesítése" - ilyen már nincs, helyette van ez a TEÁOR: [link]


5819 - Egyéb kiadói tevékenység


Ebbe a szakágazatba tartozik:

- a következő termékek kiadása (beleértve az on-line kiadást):

- katalógus

- fénykép, metszet és levelezőlap

- üdvözlőlap

- formanyomtatvány

- plakát, művészeti alkotás reprodukciója

- reklám-, hirdetési anyag

- egyéb nyomtatott anyag

- statisztikák és más információk on-line megjelentetése


Reklámadó csak évi 100 millió Ft bevétel felett van, neked nincs.

2016. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, hogy van-e erre szabály, de amúgy nem rendszeres a jövedelmen belőle és egyetem mellett jövedelemkiegészítésként végzem!
2016. jún. 16. 19:31
 7/9 A kérdező kommentje:
És havi vagy negyedéves ÁFA bevalást akkor kell küldeni, mert nekem a NAVos azt mondta, mikor váltottam adószámot, hogy nem kell semmi ilyen, de a neten mások azt írják, hogy kell, egyébként 3 ügyintézőt is kérdeztem eddig, mindenki azt mondta, nem kell, meg a könyvelő is, de ha mégis kellene akkor meg persze 1 év után kijön a 12 * 200 ezer bírság az elmardt havi bevallások miatt és akkor tönkrementem :(
2016. jún. 18. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos, tekintettel arra, hogy ez a fajta jövedelemszerzés még elég gyerekcipőben jár, ez most kb. úgy fest, mint anno az online eladások: nincs leszabályozva rendesen semmi, senki nem tud semmit.


Ilyen esetekben azt szoktam javasolni, hogy írd le egy papírra, milyen jogviszonyban (diák) mit szeretnél tenni, honnan van a jövedelmed, megfelelő-e erre az adószámos magánszemély adózás, hogyan kell ez után adózni (negyedéves, stb) és ezt add be a NAV-nál és kérj ÍRÁSBELI állásfoglalást tőlük. Ha ezt megteszed és a válaszuk szerint jársz el, akkor nem kell félned attól, hogy X év múlva egy revíziónál azóta 50x megváltozott szabályozások miatt megbüntetnek.


Egyszerűen az orruk alá dugod a saját papírjukat és kész :-)


Egyik évben a Vaterán jártam úgy, hogy olyan rendelkezések voltak, hogy eladásnál vállalkozóként fel kell tüntetni a vállalkozó nevét, címét, ugyanakkor a Vatera szabályzata meg ezt tiltotta. Egyszerűen kértem állásfoglalást, ezt szerintük hogy oldjam meg, mivel ellentétes a 2 dolog, de én szeretnék szabályosan aukciózni. Levelemet elküldték a jogi osztályra, beletelt egy pár napba, mire válaszoltak, de megszülték a jó megoldást :-)

2016. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves előző válaszoló, köszönöm a frappáns és ötletes választ, szerintem én is így fogok cselekedni, egyébként gondolom, ha befizettem az adómat, mert befizetem mindig, akkor nem fognak megbüntetni a maxra még esetleg ilyen hiba miatt sem!
2016. jún. 18. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!