Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentes nem áfakörös...

Alanyi adómentes nem áfakörös KATA-s egyéni vállalkozó számlázása/bevallása külföldi TERMÉK értékesítése esetén hogyan kell eljárni?

Figyelt kérdés
Ebay-n adok el, legtöbbször EU-n kívülre, de EU-s ügylet is akad. A számlára mit kell akkor ráírnom? Mert 20 helyen 40 félét olvastam már. A vevőtől nem kapok közösségi adószámot, feltételezem, hogy nincs is neki, szimplán vásárolt egy (főleg használtcikk) akármit a neten, mint ahogy bárki más is teszi. Hogyan kell eljárnom? Nem nagy értékű dolgokról van szó. Elég akkor egy 0 áfás számlát kiállítanom mint belföldre? A sok jogi szöveg, meg megfogalmazás nekem magas, még a szakfórumokon sincs konkrét, tényszerű információ. Pedig nekem a napokban számlát kell kiállítanom külföldre, érdekelne a kötelező tartalma. Illetve havonta kell bevallást készíteni, ha történt EU-s biznisz? Ha mondjuk 5 év után kapok ellenőrzést és kiderül, hogy végig rosszul számláztam nagyon megvágnak?

2016. jún. 13. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nincs könyvelőd, aki precízen válaszolna erre a kérdésre, akkor azt javaslom, mindenképpen hívd fel a NAV Call Centerét vagy menj be a legközelebbi irodába.

Kérdésed elég speciális, ha itt kapsz is valamilyen választ, az semmiképpen nem lesz hivatalos - ha félretájékoztatnak, sokkal többe fog kerülni, mint egy telefon vagy egy könyvelő fél órára :-)


Mondom ezt úgy, hogy én is KATA-s vagyok, én is ÁFA mentes, én is eladok (csak nem külföldre), mégsem tudok a kérdéseidre válaszolni, sajnos :-(

2016. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Voltam a NAV-nál, hívtam is őket, még a könyvelőt is kérdeztem, de mindenki csak hebeg-habog, nincs egységes válasz. Úgy gondolom, sima magánszemélynek normál számlát fogok kiállítani két nyelven, illetve valutaértékkel is ellátva, hozzáírva a közösségi adószámomat és kész.
2016. jún. 13. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ilyenkor én írásban kérnék állásfoglalást a NAV-tól.

(Jó, tudom, írtad, hogy Neked sürgősen kellene a válasz)


Aztán, ha később meg akarnának büntetni, akkor az orruk alá tolnám a papírt :-) Már csak azért is jó lenne írásban kérni, mert akkor ott ráérnek küldözgetni a megfelelő illetékes emberhez, aki esetleg tudja is a választ :-)


Nekem Vateránál volt olyan, hogy 2 jogszabály látszólag ellent mondott, nem nagyon lehetett mindkét félnek megfelelően szabályosan meghirdetni aukciókat, így emailben kértem állásfoglalást: beletelt egy pár napba, mire a jogi osztályon kimódolták, hogyan tudom megoldani, de meglett :-)

2016. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó ötlet! Bár a levélhez a nevemet kéne adni, amivel már eleve felhívom magamra a figyelmet. Nincs félnivalóm, de a fenének hiányzik a kitüntetett figyelem. :D
2016. jún. 13. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!