Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha rendelek valamit külföldről...

Ha rendelek valamit külföldről azt felbonthatják átvizsgálás céljából?

Figyelt kérdés
Arra kérném a kedves olvasókat, hogy csak hozzáértő esetleg vámos/postai dologozó vagy ezen személyekkel kapcsolatban álló emberek válaszoljonak a kérdésemre. Szeretnék rendelni terméket Amerikából, Kínából, és az EU-n belülről, Németországból és még Nagy Britanniából is. Az lenne a kérdésem, hogy a vámnál vagy a postán felbonthajták a csomagomat átvizsgálás céljából? Hallottam ilyen rémhíreket, hogy felbontják a csomagot és átnézik szúrópróba szerűen hogy mi van benne. Továbbá szeretném kérni, hogy aki tisztában van vele, hogy milyen vizsgálatoknak vetik alá a csomagomat akár EU-n belüli rendelésről, vagy Amerikából történő csomagrendelésről is van szó az írja le legyen szíves MELLÉBESZÉLÉS és keresztkérdések nélkül.

2016. jún. 24. 21:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem valamit. Kértem, hogy normálisan válaszoljatok nem jött össze + szeretném ha akkor adnál egy linket ahol leírják a kérdésemre egyértelműen a választ. (okostojás)
2016. jún. 25. 09:38
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos, "kedves" kérdező, a hiba a Te vevőkészülékedben van


Azt írod, kérdeztél valamit, de nem kaptál normális választ. Nos, a kérdéseid:


"Ha rendelek valamit külföldről azt felbonthatják átvizsgálás céljából?"

- Igen, felbonthatják, megírtuk többen is.

" Az lenne a kérdésem, hogy a vámnál vagy a postán felbonthajták a csomagomat átvizsgálás céljából?"

- erre is ugyanaz a válasz, mivel ugyanazt kérdezted.


"Továbbá szeretném kérni, hogy aki tisztában van vele, hogy milyen vizsgálatoknak vetik alá a csomagomat akár EU-n belüli rendelésről, vagy Amerikából történő csomagrendelésről is van szó az írja le legyen szíves"


Leírtuk, hogy átvilágítják, Vámot, ÁFÁ-t szabnak ki rá.

Teljesen normális, lényegre törő válaszok érkeztek.


Arról, hogy NEKED NEM TETSZIK, hogy delbonthatják a csomagodat - törvényesen- nos, erről mi nem tehetünk. Nem kell törvénytelen utakon járni és akkor nincs probléma! :D

2016. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
En annyit 100% tudok, hogy meg a belfoldi csomagot is felbonthatjak a rendorseg altal, ha gyanus a tartalom. Ilyen nalunk is volt egyszer. A postai palyafutasom alatt egy belfoldi erteklevelet akartak feladni kb 16-18 evesek, de annyira bena, szerencsetlenek voltak, hogy meg a boritekra is azt irtak, hogy "Minta". Erteke 5000 Ft, súly kb 25 g. Na vajon mi lehetett? Siman gyanus lett, elmentek, kihivtuk a rendorseget es lass csodat, kis fű volt benne. Lefoglaltak, elvittek, aztan, hogy mi lett belole, arrol nem kaptunk tajekoztatast.
2016. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha nem lennel ilyen szorszalhasogato, kedves kerdezo, akkor sokkal kellemesebb lenne az eleted, hidd el.


Az USAbol tobbszor adtunk fel csomagot magyarorszagi szuloknek. Tobbszor elofordult, hogy nyoma volt, hogy a csomag fel lett bontva. En feher celluxot hasznaltam a vamosok pedig zold ragasztoval ragasztottak at a dobozt felbontas utan.


Olyanra is volt pelda, hogy a szulok kaptak egy levelet, hogy bizonyitsak be, hogy mennyi a csomag tartalma. Ha nem tudjak, akkor xy forint afat/vamot kell fizetniuk. Mi emailben elkuldtuk a postanak a szamlanyilatkozatot, amivel igazoltuk, hogy xy forint alatti erteku a cucc, a vamon visszazartak a csomagot (ujabb zold ragasztas) es a postas kezbesitette a csomagot a szuloknek.


Eleg lenyegretoro/hozzaerto/mellebeszeles nelkuli volt a valaszom szamodra???

2016. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon hiányzik már a cucc .... ugye. Szerintem jobban jár ha kiköltözöl a fapapucsosokhoz.
2017. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!