Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha áfás vállalkozó vagyok és...

Ha áfás vállalkozó vagyok és eladom a céges személygépjárművemet, meg kell fizetnem az áfát utána?

Figyelt kérdés

2016. jún. 26. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha ÁFÁ-s vállalkozó vagy, akkor nyilván van könyvelőd/könyvelőtök, így hát inkább őt kérdezd ez ügyben.


Itt a Gyakorin ilyent kérdezni? Ha én azt mondom, hogy nem, közben meg mégis kell fizetni, akkor majd azt mondod a NAV-nak, hogy de a Gyakorin azt mondták, hogy nem?

2016. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel céges autó, ezért áfás az értékesítése.

De ennyiből ez nem száz, ez csak az egyik oldal. Az áfatörvény kicsit kacifántosan kezeli ezt a kört, ennyi infó nem elég egy határozott igenre nemre.

2016. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A kérdésedből nem egyértelmű aválasz. Ha ÁFÁ-s vagy és a kocsit ÁFÁ-san vetted. (pl. újonnan vagy kereskedőtőé, mindegy, hogy visszaigényelted-e vagy sem), akkor ÁFÁ-s számlát kell kiállítanod. Ha magán személytől vetted ÁFA-nélkül, akkor nem kell ÁFÁ-s számlát kiállítanod. De én is azt mondom, hogy a könyvelővel ellenőriztesd le.
2016. júl. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"De én is azt mondom, hogy a könyvelővel ellenőriztesd le."


Hát igen, én is pont ezt mondtam (első) - mégis jól le lettem húzva :-( Jó, lehet, hogy a stílus enyhén támadó, de komolyan nem értem azokat az embereket, akik BONYOLULT, speciális ADÓZÁSI kérdésekben képesek lennének a Gyakorira hagyatkozni.

2016. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lajcsi-2007 válasza:
Ha áfás vagy, teljesen mindegy, hogy a vételkor nem tudtad visszaigényelni az áfát, ugyanis csak tgk.esetében lehet, személyautónál nem. Viszont ha eladod, csak áfás számlán adhatod el és azt be kell fizetned. A könyvelőd tudja, hogy mennyi az értéke, ugye 5 év alatt lehet nullára amortizálni, tehát az után nem valami sok áfát kell fizetned.
2016. júl. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ÁFA törvény:


87. § Mentes az adó alól a termék értékesítése abban az esetben, ha

a) az értékesítést megelőzően a terméket kizárólag a 85. § (1) bekezdése vagy a 86. § (1) bekezdése szerint adómentes termékértékesítéshez és szolgáltatásnyújtáshoz használták, egyéb módon hasznosították, és a termékhez adólevonási jog nem kapcsolódott;

b) az értékesítést megelőzően a termékhez kapcsolódó előzetesen felszámított adó a 124. és 125. § szerint nem vonható le.


és MIVEL

124. § (1) A 120. és 121. §-tól függetlenül nem vonható le:

d) a személygépkocsit terhelő előzetesen felszámított adó;


=> VÁLASZ: nem, nem kell megfizetned az áfát, mentes számlát kell kiállítanod az értékesítésről.


Konyhanyelven:

Személygépkocsiról beszélünk, mi a francért lenne áfa?

Olvassátok már el az áfa törvényt mielőtt minden féle ökörséget válaszoltok.


2014-től a tárgyi eszközként aktivált személygépkocsi értékesítésekor akkor is adómentes számlát kell adni a vevőnek, ha a vásárláskor nem volt a beszerzési számlán áfa felszámítva.

Vagyis értékesítéskor mindig adómentes számlát kell adni.

2016. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kérdezőt annyira érdekli a válasz, hogy 8 napja vissza se néz - csak mi túrázunk itt a kérdésén... :-(
2016. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azért jól elszórakoztam, legalább kitúrtam ezt is a törvényből, az is valami (6-os voltam) :D
2016. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:-)

No igen, néha én is csak azért járok erre, mert magam is tanulok egy csomó mindent, miközben valakinek keresek valamit :-)

2016. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!