Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállású egyéni vállalkozóként...

Főállású egyéni vállalkozóként majdnem 90 000 Ft-ot fizetek a járulékaimra. Milyen lehetőségek vannak amivel kedvezőbbé tudnám tenni a járulékomat?

Figyelt kérdés
Gondoltam valamilyen iskolába beiratkozok szeptemberre, hogy másodállású vállalkozó legyek. Még a tandíj is kevesebb, mint a járulékom. Friss vállalkozó vagyok, jelentős teher ez számomra.
2016. jún. 28. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
legyél kata-s, az csak havi 50e be fáj.
2016. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
KATA kedvezőtlen forma számomra. Köszönöm a választ
2016. jún. 28. 18:38
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Kisvállalkozóknak, szerényebb bevétellel valóban jó a kata. Ha meg nagyban űzöd, nem okozhat gondot kiköhögni a 90-et.
2016. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért kedvezőtlen számodra a KATA?
2016. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem én sem, miért kedvezőtlen 50 ezret fizetni a 90 helyett.


Vállalkozó vagy, a magad ura. Magad osztod be az idődet, azt csinálsz, amit akarsz/szeretsz.

90 ezernél kevesebbet hova akarsz?

Alkalmazottként 150 a nettóm, miután 80 ezret legombol az állam, gondolom ennél kevesebbet te sem keresel vállalkozóként.

Ha meg igen, akkor az egész nem éri meg, bárhova elmehetsz robotolni ennél többért.

2016. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért, mert egy-két éven belül szülne, de a kata eszméletlen alacsony járulékalapot jelent? Lehet néhány oka. Nem mindig az olcsó a jó.
2016. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Így van ahogy az utolsó mondja. Valaki valami ötlet a kérdésemre?!
2016. jún. 28. 23:10
 8/13 anonim ***** válasza:

A 75 ezres KATA adózás sem kedvező?

Ott azt hiszem, 136 ezer ft a járulékalap.

2016. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: ha beiratkozol egy iskolába, akkor is kell adózni, csak kevesebbet.

Annak utána kéne nézni, mert ezt sehogyan sem tudom, hogy a nappali rendszerű képzést elfogadják-e "főállás"-nak, illetve hogy nappali rendszerű diáknak hogyan kell adóznia?

2016. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 75 ezres kata a létező legnagyobb hülyeség. Tedd félre azt a 25 ezret, jobban jársz.
2016. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!