Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállású egyéni vállalkozóként...

Főállású egyéni vállalkozóként majdnem 90 000 Ft-ot fizetek a járulékaimra. Milyen lehetőségek vannak amivel kedvezőbbé tudnám tenni a járulékomat?

Figyelt kérdés
Gondoltam valamilyen iskolába beiratkozok szeptemberre, hogy másodállású vállalkozó legyek. Még a tandíj is kevesebb, mint a járulékom. Friss vállalkozó vagyok, jelentős teher ez számomra.
2016. jún. 28. 18:31
1 2
 11/13 TamásTóth ***** válasza:
Ha küldesz egy tételes eredménykimutatást egy adóévedről (bevételek kiadások tételesen felsorolva), akkor lehet tudunk valami okosat mondani, de így csak találgatni lehet.
2016. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

TamásTóth az szuper, hogy segíteni akarsz a kérdezőnek, de az nem fog menni... ugyanis ezt írja a kérdésben:


"Friss vállalkozó vagyok"


Tehát nincs adóéve...

2016. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 TamásTóth ***** válasza:
Valóban, igazad van. Ez esetben viszont egy várható bevétel/ráfordítás tételesen jól jönne. De mivel úgy látom tanár vagy, ezért azt feltételezem, hogy költségeid nem igazán vannak, csak bevételeid, ebben az esetben viszont, ahogy már előttem írták, a legjobb a Kata lenne adóügyi szempontból (biztosítottság ide vagy oda). Ekkor havi 50 ezer lenne az adó, de hozzá kell azt is tenni, hogy ez nem csak a munkavállalói és munkáltatói adókat váltja ki, hanem a 10%-os "nyereség" adót is például.
2016. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!