Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az álláskeresők vállalkozóvá...

Az álláskeresők vállalkozóvá válásának pályázatán elnyertem havi 111 000 Ft-ot és ezt hat hónapig kapom. Ennyit fognak nekem átutalni vagy ebből még lejön az adó és társai?

Figyelt kérdés
köszönöm
2016. júl. 16. 15:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
111 ezer ft a minimálbér - ebből fogsz adózni minimum 50 ezer ft-ot (KATA), de lehet, hogy többet - attól függően, milyen fajta adózást választasz: tételes költségelszámolást vagy KATA adózást.
2016. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Valamit nem értek: a havi 111e Ft és a havi 50e Ft-os KATA adózásom hogyan is jön össze?

1. Lesznek a vállalkozásból eredően bevételeim. Ebből befizetem az adókat, tagdíjat (KATA).

2. Külön kapok pályázati pénzt, 111e Ft-ot havonta és nettóban? Nekem a kérdésem csak erre az összegre vonatkozik: ez a pénz nem úgy "működik", mint egy munkabér, hogy a munkáltató levonja az adót, járulékot és ennek csak töredékét kapom meg?

Ebből a pénzből sem az utaló szervezetnek, sem nekem nem kell adóznom?

2016. júl. 16. 20:50
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Ha Kata-s vállalkozó leszel, akkor befizeted az 50 ezret, az iparűzési adót, stb és kész.

A 111 ezret azért kapod, hogy amíg nincs a vállalkozásból megfelelő bevételed , csak mondjuk pl. havi 20 ezer, akkor legyen miből kifizetni az adót. Nem fognak levonni semmit, ha vállalkozó vagy, NEKED kell mindent fizetni és tudni - javaslom, keress egy könyvelőt, hogy felvilágosítson, mit hogyan érdemes csinálni.

De nem muszáj KATA-snak lenned, választhatod a tételes adót is

2016. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
50 ezret havonta kell fizetni, az kimaradt.
2016. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ez a 111e Ft akkor adómentes összeg, amiből sem az utalónak, sem nekem nem kell fizetnem adót, járulékot, mert ez más elbírálás alá esik, mint egy munkabér utalás.

Ha minden igaz, akkor jól értelmezem.

A KATA-val, többivel, könyvelő választásával tisztában vagyok, nincs is ezzel kapcsolatosan kérdésem, csak az alap felvetésem érdekelt.

2016. júl. 16. 21:44
 6/27 anonim ***** válasza:

Istenem, ennél értelmesebben nem tudom leírni:-(

a 111 ezret azért kapod, hogy amíg be nem indul a vállalkozás, addig legyen miből kifizetni az adódat, jelen esetben 50 ezret, ha KATA-s leszel .

Ha SEMMILYEN bevételed nincs a vállalkozásból, az adót abban a hónapban is kell fizetned - ennek a biztosítására kapod a minimálbérnek megfelelő összeget (hogy legyen miből fizetni az adót)

2016. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Hmmm.


Engem az nem foglalkoztat, miért kapom a 111e Ft-ot, mert tudom. Te meg leírod, miért kapom, pedig ez nem is volt kérdésem.


Azt sem kérdeztem, miből fizetem a KATA-t, ha van bevételem, ha nincs. Te meg erről írsz.


Azt sem kérdeztem, milyen adózást lehetne választanom, Te pedig erről is írsz.


Én, mint nem könyvelő, nem hozzáértő csak annyit kérdeztem,

a; pontosan 111e Ft-ot fognak havonta utalni?

b; 111e Ft nettóját fogják havonta átutalni?

c; pontosan 111e Ft-ot utalnak havonta, de majd nekem kell még ebből a bevételből adóznom valamikor (+ fizem a havi 50e Ft-os KATA-t, de a KATA egy másik dolog és más ez a 6 havi munkabér támogatás is)?


Ez a - laikusként feltett - kérdésem érthetetlen egy szakavatottnak?

2016. júl. 17. 00:37
 8/27 A kérdező kommentje:

Megtenné valaki, hogy nekem, mint laikusnak válaszolna, hogy a; vagy b; vagy c; a helyes válasz?

Köszönöm.

2016. júl. 17. 00:50
 9/27 anonim ***** válasza:
32%
Ennyi ésszel minek vállalkozol?
2016. júl. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Na a magas lóról történő kommunikáció is megérkezett..
2016. júl. 17. 01:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!