Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkánál is jár a születés...

Diákmunkánál is jár a születésem óta fennálló betegségemre járó adókedvezmény?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozok "normál" munkavállalóként, de most kaptam egy jobban fizető diákmunkát (közben tanulok, így jogilag megoldható), azonban nekem van egy születésem óta fennálló betegségem, amire jár adókedvezmény.

Ezt ugyanúgy köteles kifizetni a diákszövetkezet is, mint az a cég (igazából az állam), ahol dolgoztam?



2016. aug. 13. 23:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen jogviszonyban, milyen formában teszel szert adóköteles jövedelemre, a személyi kedvezmény jár, ha egyébként tényleg jogosult vagy rá.


Semmi más nem kell hozzá, mint adóköteles jövedelem, amivel szemben érvényesíteni tudod.

2016. aug. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!