Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV mulasztási bírságot be...

A NAV mulasztási bírságot be nem fizetés esetén is le kell 5000 Ft-jával fogház fokozatban ülni vagy azt adótartozás módjára hajtják be?

Figyelt kérdés
Sajnos mint magánszemély egy 120 ezer forintos mulasztási bírságot (nem adóhiány, nem adóbírság) de jelenleg nem áll módomban a teljes összeget befizetni! Tudom van részletfizetés meg ehhez hasonlók, de ezt elméleti síkon kérdezem, hogy leültetik az ilyen bírságokat is vagy inkább adótartozásként felszámolják és inkasszóval meg ezzel azzal behajtják?!

2016. aug. 16. 19:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sajnos mint magánszemély egy 120 ezer forintos mulasztási bírságot (nem adóhiány, nem adóbírság) (kaptam - EZ KIMARADT VÉLETLEN)
2016. aug. 16. 19:53
 2/11 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, de én még nem hallottam olyanról, hogy NAV bírságot valaki leült volna, azt inkább behajtani szokták szerintem közlekedésügyi bírságokat ültetnek le, de nem tudom ... lehet
2016. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet leülni, behajtják kamatostul.
2016. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szerintem is úgy van, ahogy az előző hozzászóló mondja, a NAV kiszabhat adóbírságot ha pl. XY mennyiségű adót nem fizettél be akkor 0,5-2 * XY adóbírságot kaphatsz, vagy kiszabhat mulasztási bírságot, de azt is behajtja szerintem, ha nem tudja akkor vár, küldi a felszólításokat és egy nap amikor lesz fizud vagy bármid gyorsan inkasszózza vagy elárverezi, de ha mákod van akkor meg elévül!
2016. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Mulasztási bírság meg pl. ha nem küldöl adóbevallást, nem adsz nyugtát stb.
2016. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor legalább már attól nem kell tartanom, hogy börtönbe kerülök egy 120 ezres bírság miatt, nos ha adnak részletfizetést akkor befizetem, ha nem akkor csak max a felét tudom megfizetni határidőre! :(
2016. aug. 16. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak rendőrség/bíróság által kiszabott büntetést lehet leülni.
2016. aug. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is úgy tudom, hogy nem lehet leülni NAV bírságot, de ki tudja!?
2016. aug. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sophia Ajutthaja ***** válasza:

Igen, van részletfizetés. Ekkora összegre, akár 24 hónap is lehet.

De, van mérséklés is, kérhetsz 50 %-os mérséklést is akár.


De ehhez sajna, ki kell tölteni egy nyomtatványt, ami nem 2 oldal, de nem is 3.


Te döntesz.

2016. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek be intézni a részletfizetést, egyébként akkor semmiképpen se kell leülnöm ha esetleg nem tudnám befizetni? Akkor most megnyugodtam!
2016. aug. 21. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!