Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Baj, ha ekkora összegnél nem...

Baj, ha ekkora összegnél nem adózom? Vagy mit tehetnék? (AdSense)

Figyelt kérdés
Van egy elég látogatott weboldalam.Szeretnék egy kis minimális összeget szerezni Adsense hirdetésekkel. Kb.Havi 5000-7000Ft-ot keresnék maximum.Ez az elején persze csak 1-2 ezer forint lenne.Én, ha tehetném adóznék belőle, de jelenleg 15 éves vagyok, így nem folytathatok semmilyen ilyen tevékenységet.Vagy esetleg hetes adószámot igényelhetek?Szüleimet nem tudom megkérni, hogy igényeljenek ilyen adószámot, mert nehéz elmagyarázni egy régebbi generációnak (főleg, ha ők a szüleid), hogy az internet segítségével tudok egy kis minimális pénzt keresni.Mit tegyek?

2016. aug. 19. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
15 évesen elvileg asdense-t se használhatnád, mivel a minimum korhatás 18.. benne van a szerződésben amit csak kipipáltál.
2016. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

* ja és az adsense 20e Ft ig nem fog kifizetni téged.


egyszeri 20e-eddel meg a kutya nem fog foglalkozni.

2016. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az Adsense édesanyám nevén van.Nem egyszeri 20000Ft jönne össze a jövőben.Így hirdetések nélkül is látom,a statisztikákból, hogy a kifizetési limittel nem lenne gond.És nem is ez volt a kérdés.Azért köszönöm :).
2016. aug. 19. 19:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Amiket leírtál azokkal tisztában vagyok.
2016. aug. 19. 19:20
 5/6 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Szigorúan véve: adózni kellene utána, mivel belföldön szerzett adóköteles jövedelem. SZJA-t és EHO-t is kellene utána fizetni.


Magyarszágon önadózás van. Mindenki maga dönti el, hogy bevallja-e a jövedelmét vagy sem. Nem tanácsolhatja neked senki jószívvel sem az előbbit, sem az utóbbit.


Rád van bízva, mérlegelni kell a kockázatokat és az előnyöket.

2016. aug. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szeretnék adózni végülis.Sokkal biztonságosabb lenne.Hogyan tehetném mindezt 15 évesen?Gondolom sehogy.Ha szüleimet rá tudnám venni, akkor nekik mit kéne csinálniuk?Pl. számla kibocsátás,adózás,beírni az adóbevallásba stb.
2016. aug. 22. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!